a 7 De heer Keetbaas krijgt zijn insigne opgespeld Een hartelijk woord tot één der jubilarissen Persoonlijke toespraak van de heer Van der Vorm lange keten van jaren, dat wij in 1300 na Chr. zouden moe ten beginnen. Als wij daarvan een estafetteloop maken, zou ik uit het leven van de jubila rissen slechts 4 seconden per dienstjaar kunnen vertel len. Noodgedwongen moet ik wel aan de oppervlakte blijven". "En", ging hij verder, "ruim twintig jubilarissen beteke nen evenzovele mijlpalen: een berg aan herinneringen en ervaringen, zowel bij WF als thuis opgedaan. Daar valt in wezen zeer veel over te vertellen". Schouderen Hierna kwam de heer Van der Vorm tot zijn gedane uit spraak inzake het moeilijke tijdsbestek, waarin wij leven. "Wij kunnen de problema- tieken het hoofd bieden door met ons allen te schouderen. Er is in het WF-verband vriendschap en inzet nodig. Daarbij speelt een kern van mannen en vrouwen, die lang bij het bedrijf werken, een grote rol. Want zij zijn het, die voor een goed deel de stemming en de sfeer op het bedrijf bepalen. Namens allen bij WF wil ik hier mijn respect uitspreken ten aan zien van het bereiken van genoemde mijlpalen door de jubilarissen en hun respec tieve echtgenotes". Hij tipte nog eens drie onmis bare elementen aan. "Het gaat om vakkennis en inzet, maar het meest onmisbaar zijn de goede stemming en sfeer, die een familieband kweken". Hij verzocht de ju bilarissen meer te blijven stu wen in en te trekken aan het bedrijf. Hierna ging de heer Van der Vorm over tot het houden van persoonlijke toespraken. Tegen een sleepbootkapi tein zei hij: "In het reparatie- vak spelen sleepboten een bijzondere rol. Daarmee wordt artiestenwerk verricht: centimeter werk bij het dok ken en verhalen van sche pen. U heeft een hele leer school doorgemaakt alvo rens u als kapitein de scèp^ ter ging zwaaien". Lassen "In 1936 was lassen tove- naarswerk", merkte hij tegen een projectbaas plaatwerkerij op. "In die dagen werd er veel geklonken, nagels wer den op de vuren heet ge stookt. Er is veel veranderd. De mensen zijn echter het zelfde gebleven". Hij be schreef de loopbaan van de jubilaris uitvoerig. "U doet veel aan de opvang van onze jeugdige medewer kers". "Ook u bent als dekknecht begonnen", wist hij van een andere sleepbootkapitein. "Ook u heeft veel onder druk moeten werken. Ook u heeft het goed gedaan". Een pijpfitter uit de repara tie stond bekend om zijn zonnig "karakter. "Pijpfitters- werk komt eraan als de ma rineschepen gaan "lopen". Dan is er licht aan de hori zon. U bent in de reparatie begonnen en daardoor veel op karwei geweest. In uw vrije tijd was u een fanatiek voetballer bij OVV en thans bent u er jeugdtrainer". Een koker/hakker was van leerling tot allround vakman opgeklommen. "In de machi nefabriek Reparatie staat u er bij uw collega's erg goed op. U is een goede steun voor de afdeling bankwerkerij". De heer Van der Vorm be schreef de loopbaan van een afdelingsbaas. "Uiteindelijk kwam u bij het transport. U houdt graag van het aan brengen van verbeteringen. Dat noemt, men tegenwoordig innovatie. Een goede zaak, want stilstand is achteruit gang. In uw vrije tijd mag u graag dichten". Sectoren "U doorliep alle sectoren", Toespraak tot de jubilarissen

Wilton Fijenoord Nieuws | 1977 | | pagina 9