"Persoonlijke benadering van de mens centraal" Geluk Burgemeester drs A. J. Lems: „Eén van de kenmerken van de vieringen van de jubilea bij Wilton-Fijenoord is dat uit de aanpak blijkt, dat men de medewerker niet als produc tie-middel, maar als mens ziet. De persoonlijke benade ring tijdens deze bijeenkom sten levert daaraan een goe de bijdrage". De burgemeester van Schie dam, drs A. J. Lems, vond het een genoegen op vrijdag morgen 28 januari jl. weer aanwezig te zijn bij dit fees telijke gebeuren in de kan tine Hoofdkantoor. Hij reikte als te doen gebruikelijk met waarderende en lovende woorden de Koninklijke On derscheidingen uit aan de medewerkers met een 40-ja- rig dienstverband. „Ik ben er als burgemeester trots op, zoals het er hier aan toegaat. Ik mag ook trots zijn, want WF is tenslotte een be drijf, dat in Schiedam is ge vestigd". Vergeten De werksfeer oordeelde hij van het grootste belang. „Een mens brengt immers een derde van een etmaal in zijn werk door. En daar ge beuren soms toch ook nare dingen. Gelukkig ligt het in de natuur van de mens om die nare dingen te vergeten". Hierna weidde de burgemees ter uit over het systeem van Koninklijke Onderscheidingen via hetwelk het mogelijk was degenen met een 40-jarig dienstverband te decoreren. „Systemen om individuele le den van een groep te eren treft men overal ter wereld aan: in ieder land in iedere cultuur, in welke politieke gemeenschap dan ook. Men komt het verschijnsel even eens tegen in verenigingen, of het nu een voetbalclub of een vakbond is. In dat licht dient men een Koninklijke Onderscheiding te zien". Respect Hij zag een en ander als een uiting van maatschappelijke waardering van de groep ten opzichte van het individu. „Maar, zei hij, „je mag nooit iemand dwingen eraan mee te doen. Men heeft het recht te weigeren. Men dient elkaar dan wel in elkanders opvat ting te respecteren. Dat komt neer op verdraagzaamheid. En verdraagzaamheid is toch een groot „goed" in Neder land. Ik heb een buitenlander eens horen zeggen: dat is Toespraak van de burgemeester toch fantastisch, dat dat al lemaal in Nederland kan, 71 godsdiensten en 69 politieke partijen". De burgemeester schreef dit duidelijk aan de verdraagzaamheid van ons volk toe. Hij wenste de gedecoreerden hartelijk geluk en besloot met: „Het zegt wel iets over u als mens, wanneer men 40 jaar in een grote onderne ming werkt. Dat siert u, want het is er het bewijs van, dat u een goed collega bent, die met zijn medemensen kan opschieten. Het betekent, dat uw omgeving u accepteert". V.l.n.r. de heren Assenberg, Scheffers, Van Hulst, Molendijk, De Rid der, Van Capel, Willemsen met echtgenotes De heer Van Capel wordt onderscheiden 2

Wilton Fijenoord Nieuws | 1977 | | pagina 11