Bedrijfseigensfeer is te vergelijken met het leven in het gezin 11 Ir B. Wilton tot gepensioneerden „Een bedrijf op zichzelf is niets. Het wordt pas een be drijf door de eigen sfeer. En die is er bij Wilton-Fijenoord". De heer ir B. Wilton, lid der directie, onderlijnde dat nog eens duidelijk op vrijdagmor gen 4 februari jl. Dat deed hij in zijn toespraak tot de me dewerkers, die in 1976 met pensioen zijn gegaan en ter herdenking waarvan het jaar lijkse afscheid in de kantine Hoofdkantoor plaatsvond. De bedrijfseigen-sfeer verge leek hij met het gezinsver band. „In een echte familie komen verschil van meningen voor die weer snel worden bijgelegd en vergeten. Je gaat gewoon weer met elkaar verder. Want naast die span ning maak je toch voor het merendeel fijne dingen mee. En de wrijvingen, die zich voordoen, veroorzaken juist een hechtere band. Nu, dat is bij WF nu precies het ge val". Afstand De heer Wilton wees erop, dat een mens door de tijd heen het vermogen heeft af stand te nemen van onpret tige gebeurtenissen. „Net als in een sprookje. Er gebeuren vervelende dingen, maar als je het een ander vertelt, wordt het allemaal veel spannen der en fraaier. Dat is in de realiteit gelukkig ook zo". Afscheidnemen heeft volgens hem twee kanten. „Er is een trieste zijde: het is de laatste keer, dat men bij zijn colle ga's is. Het geeft een gevoel van leegte dan het bedrijf te verlaten. Je bent tenslotte een stuk van het bedrijf ge worden. Aan de andere kant is het fijn vrijheid te krijgen. Dingen te doen waarin je zelf zin hebt. Niet meer op tijd behoeven op te staan, maar het mag wel, enzomeer". Maar door de bank genomen, zullen de meesten toch wel willen blijven. „Want als je hier één jaar bent, denk je een hele Piet te zijn. Nou, dat ligt wel anders. Pas na vijf jaar bij WF weet je of je blijft, of je in die eigen sfeer past, of je tot die grote familie kunt horen, waar men niet altijd even lief voor elkaar is, maar waar men toch ook weer niet zonder elkaar kan. Want we zeggen hier tegen elkaar, wat we denken. Daar moet je wel tegen kunnen". „Baas" Hij verkneukelde zich toen hij zei, „tjaen nu krijgt u een andere baas name lijk moeder-de-vrouw! Dat be tekent misschien vaten was sen en stofzuigen. Gelukkig hoeft dat niet altijd meer met de vatenkwast en de vloer aanvegen niet meer met stof fer-en-blik. We zijn gepro grammeerd tegenwoordig, volautomatisch: vaatwasma- chines, wasmachines, electri- sche stofzuigers en noem maar op. Net als in het be drijf: we mechaniseren en automatiseren ook. Er is goed beschouwd niet zo veel ver schil tussen het bedrijf en het huisgezin". Men moet de be trekkelijkheid van de dingen inzien, was zijn oordeel. Toespraak van de hder Wilton „Neem nu het feit, dat u weg gaat. We krijgen steeds meer gepensioneerden erbij. Het zal niet zo lang meer duren of we hebben meer gepen sioneerden dan actieve me dewerkers. Mede door de me chanisatie". De heer Wilton noemde dat geen slechte zaak. Genieten „U gaat nu immers genieten van een beschouwende tijd. Daarmee wil ik zeggen: in je jonge jaren zie je alles in een fel licht: het felie voorjaars licht. In het najaar worden Een aandachtig gehoor

Wilton Fijenoord Nieuws | 1977 | | pagina 13