Model van "Koningin Wilhelmina" hangt in Zweden bij Götaverken Dankbetuigingen 13 Praethuis door veel praten en zelfwerkzaamheid van de le den was tot stand gekomen en nu dus was vernieuwd. „Hier vinden talloze contac ten plaats en ik hoef slechts te wijzen op het feit, dat liefst vijftig procent van het auto- verzekeringswerk in dit ge bouw wordt afgewerkt om aan te tonen hoe intensief de ruimte wordt benut". Felicitatie Hij dankte alle leden, die had den meegewerkt aan de tot- standkoming. De voorzitter van de Personeelsvereniging WF, de heer ir. D. M. Bakker, overhandigde een fraaie wandklok. „Wij zijn van oor deel, dat de W.A.C. in haar korte bestaan al bijzonder veel heeft tot stand gebracht. Dat verdient respect en is te vens een welgemeende feli citatie waard". Het feestelijke gebeuren werd door vele leden, commissaris sen, dealers enzovoort bijge woond. Talrijk waren ook de cadeaus, waaronder vele bloemstukken. Mede namens mijn kinderen breng ik mijn welgemeende dank over aan Directie, chefs en collega's voor de belang stelling betoond na het over lijden van mijn man. Mevrouw J. Dekker-de Jong Hierbij spreek ik mijn dank uit aan de Directie en de collega's voor het betoonde medeleven na het overlijden van mijn man. Mevrouw W. L. Purchase-Van Duyl 40-jarig jubileum: C. A. Assenberg M. J. v. Gent M. van Hulst C. van Kapel B. Willemsen 25-jarig jubileum: J. Troost A. v. d. Zee C. P. Keizer In verband met het afscheid wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd ontvingen wij een dankbetui ging van: A. Boes Fijenoord-schip uit 1892 Van het bekende Zweedse concern Götaverken ont vingen wij onlangs een verzoek, waarin men om ge gevens verzocht over een scheepsmodel van de „Koningin Wilhelmina". Het scheepsmodel was schaal 1 50. Voorts wist men, dat het schip was ge bouwd in 1892 bij Fijenoord. Na enig speurwerk in ons archief konoen wij achter halen, dat het hier om Fijenoord bouwnummer 160 ging. Een schip gebouwd voor Nederlandsche - Af- rikaansche Handelsvereniging. Het onderhield een dienst tussen Holland en Afrika. Ook heeft de afdeling Nieuwbouw betrokken infor mant een aantal kopieën van de nog in ons archief bewaard gebleven tekeningen kunnen toezenden. Bij de naam Koningin Wilhelmina staan ook de letters NSM vlak onder het model. Dit moet de afkorting zijn van: Nederlandsche Stoomboot Maatschappij, de re derij, waaruit al in 1823 het Fijenoord-bedrijf is voort gekomen. Willy Wilton Fonds Per kas ontvangen wegens verkoop oud materiaal maand januari 1977 469,85. Het onthullen van de naam door de heer Wilton

Wilton Fijenoord Nieuws | 1977 | | pagina 15