Bouw dokloods voor fregatten begonnen 1 r- '.:1ÜP „Wij als Wilton-Fijenoord ho pen onze activiteiten tijdig in de dokloods te kunnen begin nen om onze verplichtingen ten aanzien van de Konink lijke Marine op tijd te kun nen voldoen. Eén van de ver eisten daartoe is dat deze dokloods op tijd wordt afge leverd". De Bedrijfsdirecteur van de afdeling Nieuwbouw, de heer W. Zipp, legde daarop veel nadruk in zijn toespraak, die hij op vrijdagmorgen 21 janu ari jl. hield. Dit gebeurde na het „storten" van de eerste betonpaal voor de loods, die dok 6 gaat overkappen om te dienen als bouwplaats voor de twee door ons te bouwen fregatten voor de Koninklijke Marine. Er was aan deze gebeurtenis een min of meer officieel tint- Zo gaat de dokloods er uitzien ""'TT De eerste paal gaat de grond in je gegeven, in die zin dat bij het aanbrengen van de eer ste paal waarbij niet van de gebruikelijke wijze van „slaan" sprake was de le den van de directie, de he ren ir O. J. van der Vorm en ir B. Wilton en de Be drijfsdirecteur afdeling Repa ratie, de heer H. L. D. Keet baas, acte de présence ga ven. Symbolisch De heer Zipp was verheugd dat met de door hem uitge voerde handelingen een symbolische aanvang met de bouw was gemaakt. Hij dank te onder meer de architecten en de aannemer, die het bouwbedrijf met raad en daad ter zijde staan. „Bovendien ben ik verheugd, dat onze afdeling Nieuwbouw in deze moeilijke tijden ten aanzien van de koopvaardij toch haar activiteiten kan voortzetten". Hij maande nog maals tot spoed voor wat be treft het bouwen van de loods, zodat WF haar ver plichtingen tegenover de Ma rine kan nakomen. Hierna sprak namens het ar chitectenbureau F. C. de We gers de heer H. Knegjens in zijn hoedanigheid van direc teur een kort woord. Hij duid de ook op het krappe tijds bestek, maar beloofde de af spraken op tijd na te komen. De heer Zipp verrichtte de ver eiste handelingen

Wilton Fijenoord Nieuws | 1977 | | pagina 3