6 De heer Wilton houdt zijn toespraak vroeger het klinken". Een electrisch lasser kwam oorspronkelijk uit Brabant. „U heeft nog in de vroegere kern gezeten. Bat was een hele club. En tegenwoordig vissen in de vrije tijd, mooi zo". Een magazijnmeester had evenzeer het hele bedrijf doorlopen. ,,U heeft nog op Oost gewerkt Dokkantoor Oost. Voorman geweest, on derbaas enzovoort". Theodoliet ,,U werkt vaak met de theodo liet. Dat is heel wat anders dan vroeger met een draad je en een pijpje krijt" zei de heer Wilton tegen een afde lingsbaas. „U heeft vele ja ren met toewijding gewerkt. Maar in uw vrije tijd voetbalt u niet meer? 't Is nu langs de lijn toekijken geworden", wist hij van een ijzerwerker. „En dat u nog maar veel mag laatste vraag tevens het ant woord inhield. „U deed het natuurlijk gezamenlijk. Het ging niet altijd even makke lijk; het was niet altijd roze- geur en maneschijn. In een goed huwelijk horen nu een maal ook moeilijkheden". Met een goed huwelijk verge leek hij de in 1928 voltrok ken fusie tussen Wilton en Fijenoord. „Uit de nood ge boren die fusie toen. Het was een slechte tijd. Er is echter een geweldig fijn be drijf uitgegroeid. Een huwelijk is net een fusie. Er doen zich problemen voor waar je door heen moet komen". Persoonlijk Hierna ging hij over tot het houden van zijn persoonlijke toespraken, nadat echter de burgemeester van Schiedam, de heer drs. A. J. Lems, de Koninklijke Onderscheidin gen had uitgereikt. In ver band met een dringende af spraak elders „viel" de bur gemeester tussen het „pro gramma" in. De heer Wilton sprak tot een boorder: „U heeft in het on derzeeboten-werk gezeten. Niet eenvoudig, accuraat werk, zo van kruipdoor sluip- door". Een budget-admini strateur kreeg een pluim voor de minutieuze wijze, waarop hij zijn werk uitvoert. „In de bedrijfsdienst doet u als het ware aan reparatie zonder er geld aan te verdienen. Tja, bezuinigen is een goede zaak". Een assistentbaas hoorde lachend aan of hij thuis ook wel in de gordijnen klom. „Nee ramen lappen doe ik wel!" En dat sloeg dan op zijn vak: werken in de hoogte bij het stelling maken. Veilig werk afleveren in verband met de veiligheid van de col lega's die later op de stellin gen hun arbeid verrichten. Foto's Een licht-drukker maakt in zijn vrije tijd geen foto's. „Maar u maakt wel muziek in de WF Harmonie. U loopt als lid ervan het langst mee". Een ijzerwerker hoorde: „Men denkt wel eens; hé, een fijn „joppie", maar 's zomers pie pen ze wel anders. U doet uw werk met veel toewijding". Hij dankte een afdelingsbaas. „U heeft als lasser als het ware het hele bedrijf door lopen". Een andere afdelings baas werd ook in het zonne tje gezet. „Tja, lassen lijkt zo simpel, maar zo eenvoudig is het niet. 't Maakt alleen ge lukkig minder herrie dan Een hartelijk woord tot de heer Molendijk Toespraak tot de heer M. J van Gent

Wilton Fijenoord Nieuws | 1977 | | pagina 8