„Diploma kan ook de doel' matigheid bevorderen" W. Zipp bij diploma - uitreiking: „De onlosmakelijke drie-een heid in dit soort zaken be staat uit a. de te gebruiken meetmethode, b. de te meten situatie en c. het te gebruiken instrumentarium. En als vier de punt zou ik kunnen toe voegen: het vakmanschap van degeen die meet". Dit merkte de bedrijfsdirec teur Nieuwbouw, de heer W. Zipp, op vrijdagmiddag 8 april jl. onder meer op tijdens het uitreiken van de diplo ma's aan de twintig geslaag de cursisten van de cursus Maatvoering in de Scheeps bouw van het Ingenieursbu reau Passe-Partout, waarvan de eher ir J. J. Knol directeur en tevens docent is. De heer Zipp hield zijn toe spraak, nadat een ieder wel kom was geheten door de heer Valk, chef V O. Hij vond meten van enorm veel belang. „Als men ziet, dat bijvoorbeeld bij verlen gingen hier op de werf een nieuw tussen te voegen mid denschip nauwelijks afwijkin gen vertoont ten opzichte van de oude delen, dan be tekent dat een goede maat voering. En men voelt zich een beetje trots, wanneer men verneemt, dat zulke re sultaten zeker niet overal worden bereikt". De heer Zipp vond, dat de cursus met 100 procent geslaagden goed was verlopen. „Maar het gaat mij daarbij niet om de cijfers. Want de ervaring heeft ge leerd, dat het nog veel be langrijker is, dat iemand het geleerde in praktijk kan bren gen en dat hoeft niet altijd per se degeen met de hoog ste cijfers te zijn". Praktijk De heer Zipp zei voorts: „Men moet er dus voor zorgen het geleerde in de praktijk te brengen, althans zo veel mo gelijk. Want de ervaring leert dat men aangeleerde theore tische kennis bij niet gebrui ken weer zeer snel vergeet. Hij wees voorts op het goede gehalte van de cursus en het dito leermeesterschap van de heer Knol, die hij voor diens bemoeiingen hartelijk dank zegde. „Van evenveel belang vind ik ook de animo die de cursisten in de cursus had den: het plezier, de motivatie en de inzet". De heer Zipp legde ook eni ge nadruk op de doelmatig heid in het werk. „Door deze cursus zal u mede in staat zijn nog doelmatiger te gaan werken. Dat betekent dan mede kostenbesparing. Mijn persoonlijke mening is, dat kostenbesparing mede een goede invloed op uzelf uit straalt. Bovendien betekent handiger werken tevens pret tiger werken voor uzelf. Daar naast zult u in staat zijn in het werk datgene, dat u nu heeft geleerd, uit te dragen aan uw collega's. Ik hoop, dat u zult komen tot deze po sitieve uitstraling, zodat u, uit verschillende invalshoeken bekeken, een goed gebruik zult maken in de werkge meenschap van uw nieuw vergaarde kennis". Diploma Tenslotte reikte hij aan de ge slaagden het diploma uit. De heer Knol was een opperbest tevreden docent, „ledereen geslaagd en dan nog met een gemiddeld cijfer, dat boven de acht ligt, dat komt vrijwel nooit voor. Opvallend is, dat ouderen met over het alge meen een mindere schoolop leiding door hun inzet vaak betere cijfers hebben be haald". De cursist met het beste exa menresultaat was de heer M. L. van Woerden (52), die een gemiddelde boven de negen haalde en zelfs zijn vakantie opzij had geschoven voor het examen. Als symbool voor de gehele groep kreeg hij van de heer Knol een fraaie teles- copische meetstok aangebo den. De geslaagden waren: Mon- tage-Scheepsbouw: G. Kor- pershoek (Ass. bedr.leider), W. H. Boesenkool (Ass.bedr. De heer Zipp reikt de diploma's uit leider), A. P. Gommel (IJzer- werkers baas), B. v. d. Maa- rel (IJzerwerker), C. H. de Jong (IJzerwerker), H. v. d. Kraan (Baas houten scheep makers), M. L. v. Woerden (IJzerwerkers baas). Monta- ge-Werktuigbouw: A. L. Ver- burgh (Baas buitenbankwer kers), A. v. d. Velden (Buiten bankwerker), J. J. de Kok Zuiver meten in de Scheepsbouw: een vereiste Een deel van de geslaagden (Buiten bankwerker). Werk plaats Scheepsbouw: P. Ploeg (Ass.bedr.leider), J. T. Blok (Baas ijzerwerkers), G. v. d. Ploeg (Baas ijzerwerkers), J. Vredenbregt (Kontrole), J. La- port (Kontrole), Th. Hiwat (Kontrole), J. Reniers (Afte- kenaar), J. Verduyn (Afteke- naar), P. Prins (Aftekenaar), P. Wuister (Aftekenaar). Instructieles van de heer ir Knol

Wilton Fijenoord Nieuws | 1977 | | pagina 11