veiligheid f 29-7-1977 Personalia Vakmensen passen de voorschriften toe Puntl: veiligheid 10 KSS In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd is op onderstaande data eervol ontslag verleend aan: P. Speksnijder werkvoorber./calculator 2-7-1977 H. Leerentveld chauffeur C. P. Stam schilder 29-7-1977 P. van der Burg Serv. enginer 30-7-1977 L. Verkerk tekenaar-constructeur, Te kenkamer, afdeling Nieuw bouw 27-8-1977 Machinebeveiliging Naast de afscherming van be wegende delen vraagt een ander facet van de machine beveiliging uw aandacht, nl. de beveiliging tegen het in bewe ging brengen van machines, drijfwerken, hijsinrichtingen enz., op een ogenblik dat dit gevaar oplevert, b.v. als er aan of vlakbij deze machines ge werkt wordt. Hetzelfde geldt voor het onder spanning zetten van blanke elektrische stroomgeleiders, het openen van afsluiters bij open leidingen, enz. Deze bordjes hebben echter alleen zin na een goede instructie van alle betrokke nen, hetgeen tevens inhoudt, dat men de bordjes direkt weg neemt zodra alles weer nor maal is. Het sluiten van afsluiters is echter niet altijd voldoende: kleppen kunnen door slijtage lekken, zodat het plaatsen van blinde flenzen nodig kan zijn. Bij de voorbereiding van repa raties en verbouwingen dienen al deze punten bekeken te worden. De tijd die hieraan be steed wordt bij de voorberei ding, wordt dubbel en dwars teruggewonnen door het vlot te en veilige verloop van de werkzaamheden. Ook in dit fa cet is samenwerking tussen leidinggevende en hun onder geschikten onmisbaar. VEILIGHEID OP HET BEDRIJF IS ZEKERHEID VOOR 'T GEZIN! A.P. Een behoorlijk aantal ongeval len ontstaat door het ondoor dacht of ontijdig inschakelen van machines, terwijl er nog aan wordt gewerkt. Naarmate de afstand tussen schakelaar, afsluiter, enz. tot het punt waar er gevaar op kan treden groter is, zal ook dit risico groter wor den. Dergelijke schakelaars dient men dan ook doelmatig te vergrendelen. Iedere mon teur die aan de installatie gaat werken, behoort zelf van te vo ren de schakelaar te blokke ren. Hierdoor is misverstand uitgesloten. Vanzelfsprekend moet de toe passing van een dergelijk sy steem regelmatig door de baas van de betrokken afde ling worden gecontroleerd. Bij het werken aan leidingen dient men zich ervan bewust te zijn, dat ook hier misverstanden moeten worden uitgesloten. Er is reeds veel te bereiken met htet afnemen van het handwiel van een afsluiter, en het duidelijk ophangen van een bordje met het opschrift: "AFSLUITER NIET OPENEN". Veiligheids-competitie Bedrijfsschool Op de laatste schooldag voor de vakantie heeft de heer W. G. E. Valk, chef Vorming en Op leiding, de veiligheidswisselbe- ker 1976-1977 uitgereikt aan de winnende groepen van de veiligheids-competitie, te we ten, Booglassen 2e en 3e leer jaar en de groep Voorberei dend leerjaar en Algemene Technieken. Genoemde groepen bereikten de eindstand, over de gehele cursusduur, 206 werkdagen, zonder één enkel ongeval met arbeidsonderbreking. De veiligheidsinspecteurs - le den van de Bedrijfsveiligheids- commissie van de triomferen de afdelingen - mochten geza menlijk de groepsprijs ontvan gen uit de handen van de heer W. G. E. Valk. Bij deze gelegen heid namen zij tevens de indi viduele prijzen in ontvangst, bestaande uit een Parker vul pen- en balpenset, die zij op hun beurt uitdeelden onder hun medeleerlingen. Met de gebruikelijke koffie en koek was dit een prettige en sfeervolle afsluiting van een jaar veiligheid, dat bijzonder geslaagd is geweest. Met de wens dat ook de vakan tieperiode veilig zal verlopen werd deze veiligheidsbijeen komst besloten. A.P. De prijsuitreiking

Wilton Fijenoord Nieuws | 1977 | | pagina 12