Jubilarissen helpen eigen familiesfeer te scheppen 5 Ir O. J. van der Vorm: De heer Van der Vorm tijdens de persoonlijke toespraken "Het is een goede zaak bij deze bijzondere gebeurtenis de pas even te markeren: even de tip op te lichten van de sluier, die de achter u liggende werkza me jaren verhult. Want het is de moeite waard te signaleren, dat een groep mensen lange tijd hun krachten aan het be drijf heeft geschonken". Het lid der directie, de heer ir O. J. van der Vorm vond het prettig om tijdens de jubi leumvieringen op vrijdagmor gen 24 juni jl. in de kantine Hoofdkantoor in persoonlijk contact te komen met de jubi larissen. "Dat ligt nu wat een voudiger, omdat wij nu een klein, gezellig ploegje hebben van "slechts" tien jubilarissen". Hij oordeelde het van grote waarde, dat mensen met een lange diensttijd meebouwen aan de eigen bed rijf ssfeer. "Zij scheppen een soort familie band, al dragen wij niet dezelf de achternamen". Branding Veertig jaar geleden zag het bedrijf er enigszins anders uit dan nu. "Maar de mens is niet zo veel veranderd", vond hij "Dat is net eender als met de branding langs het strand. Er wordt wat ingeleverd, men krijgt wat terug. Maar het be langrijkste, dat u heeft overge houden uit die hele tijd zijn toch wel de menselijke contac ten". De heer Van der Vorm liet niet na duidelijk te onderlijnen het belang van, zoals hij noemde, het "thuisfront". Dit vanwege het feit, dat de echtgenotes en overige gezinsleden als het ware het werk deels meema ken, wanneer de echtgenoot of vader na zijn werk stoom afblaast thuis. "Om dan weer met frisse moed de volgende dag te beginnen". Maar hij knoopte er nog iets aan vast. "In het gezin worden ook de goede dingen, de goede kant van het werk thuis gedeeld. La ten wij dat evenmin vergeten". Hierna ging hij over tot het hou den van de persoonlijke toe spraken. Een machinist van de Vaartuigendienst werd aan het verre verleden herinnerd. "Tja u voer nog op de boe- renboot, die paasagiers over zette door weer en wind: ook door dichte mist. En dan nog die laatkomers U voer voorts op de Wiltons, de Com pany en nu dan de Bartel Wil ton: een goede boot, die herin nerd aan de naam van de grondlegger van ons bedrijf". "U heeft zich opgewerkt tot één van onze beste lassers". De heer Van der Vorm knikte een electrisch lasser waarde rend toe. "Eerst leerling in de plaatwerkerij Nieuwbouw. U is een harde werker, die alle las technieken onder de knie kreeg. U valt op door uw rust. En in uw vrije tijd tuinieren inde moes- en bloementuin, prach tig". Openbaar Een afdelingsbaasTechnische Dienst begon in de voormalige Gieterij. "U is verantwoordelijk voor onze verwarmings- en di stributie-systemen. Denk maar aan perslucht, dienst- en drinkwater en noem maar op. Een soort openbare diensten, want wij vormen hier met ons allen zeker een half dorp. In de vrije tijd erg sportief op uit met de-caravan". "Als wij een optelsom maken, is de conclusie, dat wij u zeer mogen danken". Een waarde rend woord tot een lasser ge sproken. "U houdt de sfeer erin door uw goedlachsheid. Daar aan heeft een leefgemeen schap duidelijk behoefte. U heeft uw sporen in het werk verdiend. Bij binnenkomst in het bedrijf volgde u een cursus routinelassen. Nu, het werd meer dan routine "Het meest traditionele vak op een scheepswerf is wel dat van scheepsmaker". Een scheeps maker vernam hoe zeer hij als vakman wordt gewaardeerd. "Maar u laat zich niet opjagen en gaat gestaag door: recht door zee. Voorts leiden wij sa men aan dezelfde ongeneeslij ke ziekte, namelijk: zeilen Daarom schijnt u op de werf door de kameraden wel Onas- sis te worden genoemd Voorbeeld Eén onzer telefonistes was tien jaar in dienst en jubileerde derhalve ook. "U bent een zeer sterk voorbeeld voor de hele omgeving en doet uw werk voortreffelijk, voor meer dan honderd procent. Vaak ziet men, dat een mens bij gebrek aan 'n zintuig de overige veel beter ontwikkelt dan bij andere mensen het geval is. Door die compensatie kan het pro bleem bijzonder goed worden opgevangen. U staat bekend om uw liefde voor de muziek en u imiteert op een reusachtige manier de t.v.-reclamespots. Fijn zo". En het geschenk onder couvert

Wilton Fijenoord Nieuws | 1977 | | pagina 7