Bedrijfsschool ook dit jaar weer met frisse moed van start 15 - vorm. Verpakking moet bij voorkeur geen scherpe ran den of uitstekende punten hebben. Splinters, spijkers, einden bandstaai dienen weggewerkt, ingeslagen of verwijderd te worden. Anders: gebruik werkhand schoenen en een voor schoot. - grootte. Heeft de man die tilt voldoende uitzicht? - aard van materiaal, inhoud en verpakking. Kan er iets breken als het pak valt? Is er dan gevaar door bijtende stoffen, glassplinters, vrijko mende bijtende giftige of ra dio-actieve stofen? - weg. Zijn er geen obstakels, olieplassen, oneffenheden die tot struikelen aanleiding kunnen geven op of in de weg waarlangs het object verplaatst moet worden? Zijn trappen, gangen, bor dessen, deuren, gemakkelijk te passeren en vrij van hin dernissen? - eindpunt. Is de opslag plaats, het magazijn, de plek klaar voor ontvangst? Zijn de magazijnstellingen voldoende sterk? Zijn er lat ten of klossen waarop kisten en pakken neergezet kun nen worden, zodat de vin gers van de man die ze neer gezet niet klem raken en ze later weer gemakkelijk opgetild kunnen worden? A.P. Na de klasse-indeling Pijpen- bewerken, Bankwerken, Boog- lassen en Scheepsbouw en de kennismaking met de leraren werd enige tijd uitgetrokken voor allerlei informaties over de gekozen vakrichting. Ook werden de werfpasfoto's ge maakt. Na de middag werd wat meer algemene informatie ver strekt. Het bedrijfsjournaal 1976 werd vertoond en de heer Potuyt gaf informatie over veilig werken en bescher- mingsmiddelen. Na het uitreiken van overalls, legitimatiebewijzen, eventuele buskaarten en het bekend ma ken van de lesroosters, be sloot de heer Van de Geer de ze drukke introductiedag met meenschap veel verwacht van deze nieuwe lichting. Cijferlijsten van vorige scholen zeggen niet alles, het gaat ook om andere kwaliteiten die be langrijk zijn: inzet, karakter, houding en collegialiteit. Namens de Ondernemings raad sprak de heer Eykeboom een welkomstwoord. Hij wen ste de jongelui een goede start, niet alleen als leerling, maar ook als Wilton-Fijenoor- der; hij hoopte dat zij bij dit be drijf hun verwachtingen waar kunnen maken. Ook de staf van de school wenste hij suc ces met de nieuwe groep. De heer Voorbach van de Per soneelsdienst gaf een aantal nuttige informaties over aller lei regelingen bij het bedrijf en verdiepte zich daarna in de administratieve zaken die op zo'n eerste dag afgewerkt moeten worden. Na een regenachtige vakantie was het dan eindelijk zover. Op maandag 29 augustus begon nen bijna 50 gediplomeerde LT.S.'ers hun tweejarige oplei ding op hun nieuwe school: de Bedrijfsschool Wilton-Fije- noord. Nog wat onwennig naar eikaar- kijkend, afwachtend, werden zij welkom geheten door de heer Van de Geer. Hij bracht naar voren dat dit begin op de Bedrijfsschool de eerste stap kan zijn op weg naar een goede toekomst, een toekomst als vakman. Aan de ze eerste stap is trouwens toch wel wat voorafgegaan. Cijferlijsten en diploma's, ge sprekken met ouders, een toe latingsexamen, een medische keuring en gesprekken over de vakkeuze. De heer Valk, chef Vorming en Opleiding, stak in zijn toe spraak de nieuwkomers een hart onder de riem. Hij stelde dat de Wiltön-Fijenoord ge- Toespraak van de heer Valk Samen op de foto voor een schip

Wilton Fijenoord Nieuws | 1977 | | pagina 17