"Nigeria" keerde na uitgebreid onderhoud weer huiswaarts 2 Belangstelling voor de immense Dokloods ning. Want toen van de opdracht sprake was, bleek dat wij een loods moesten heb ben van goede kwaliteit, één die haast onmogelijk snel ge reed moest zijn en hij mocht vrijwel niets kosten, en ook nog graag een esthetisch verantwoorde vorm moest krij gen. Welnu, wij zagen er een uitdaging in en zijn toen alvast om de factor tijd te kunnen re aliseren met voorbereidend werk begonnen. Later kwam de order los. Als wij de Loods niet tegen redelijke prijs en in korte tijd voorelkaar hadden gekregen, was ook de opdracht voor de Fregatten niet aan ons gegund". Dank Hij dankte vervolgens het Inge nieursbureau De Weger, het Bouwbedrijf Brederode, en de firma's Bailey (staalconstruc tie) en Robertson (buitenzijde Loods), Pannevis (levering van de kranen) en memoreerde ook het grote stuk eigen in breng, geleverd door de Be- drijfsdienst WF. De heer Van der Vorm besloot met: "Als hier op de Nieuwe Waterweg een door WF ge bouwd schip voorbij vaat i zegt iedere WF'er: "Dat schip, dat heb ik gebouwd". Dat zal nu met de Loods ook zo gaan: "Die Loods, die heb ik ge bouwd". Het is goed er trots op te zijn, want de loods is een soort monument. Een monu ment dat lange tijd nuttig zal kunnen zijn, want de verwach ting is, dat een dergelijk object vaak als het ware zelf werk aantrekt". De heer Van der Vorm bekijkt de overdrachts-certificaten Na een zeer omvangrijke alge mene onderhoudsbeurt is op 20 september jl. het fregat "Nigeria" naar haar land ver trokken. Daarmee heeft een vertrouwd beeld onze werf ver laten. De "Nigeria" en WF zijn namelijk nauw aanelkaar ver bonden geweest, want het De "Nigeria" op de Nieuwe Waterweg

Wilton Fijenoord Nieuws | 1977 | | pagina 4