TWA ontving het Aqap-4 certificaat Het schip voor de wal Het fregat tijdens de stuurproeven Volle kracht vooruit: een hekgolf kleeft aan het achterschip schip werd ruim elf jaar gele den bij ons gebouwd en keerde na die jaren op 31 maart 1976 naar onze werf terug voor ge noemde onderhoudsbeurt. Met man en macht is er dus ruim zeventien maanden aan het schip gewerkt om het weer in zodanige staat te krijgen, dat het ons als nieuw in uitsteken de conditie kon verlaten. Te vens zijn er voorzieningen aan gebracht in verband met het feit, dat de "Nigeria" oplei dingsschip wordt voor de Nige- riaanse Marine. Voordat het schipvertrokvond er eind augustus een geslaag de proeftocht plaats, waarvan bijgaande foto's voor zichzelf spreken. Hoe zal het schip zich houden? Opperbest, zoals later bleek "Het Aqap-4 certificaat voor de Technisch Wetenschappe lijke Afdeling van Wilton-Fije- noord betekent uiteraard meer een controle op de ver slaggeving, de rapportage dan op het product gedurende alle mogelijke fasen van behande ling. En dit wel, omdat de afde ling meer onderzoekt en be proevingen doet, dan een ei gen product aflevert". Dit merkte de voorzitter van de Coördinatiecommissie kwaliteitszorg van de mate- rieelraad van het Ministerie van Defensie, kolonel ir F. H. Beem, op, toen hij op woens dagmiddag 14 september jl. het Aqap-4 certificaat aan het lid der directie, de heer ir O. J. van der Vorm, overhandigde. Deze was vergezeld van de he ren ing. W. Zipp, bedrijfsdirec teur Nieuwbouw en H. van der Vorm, chef TWA. Kolonel Beem overhandigt de heer Van der Vorm het Aqap-4 certificaat

Wilton Fijenoord Nieuws | 1977 | | pagina 5