Nedlloyd-opdracht: rader in het wiel van het Damman-project 4 Kolonel Beem geeft een uiteenzetting Kwaliteit De letters Aqap staan voor: Allied Quality Assurance Pro gram, een waarborg voor de klant, dat de houder van het certificaat gedurende de ge hele behandeling of fabricage van een product garanties kan geven, dat er een constante integrale kwaliteitszorg binnen een afdeling of een onderne ming is, waardoor het mogelijk is gedurende elke fase van be handeling of productie de voorgeschreven kwaliteit aan te tonen. Kolonel Beem hierover: "Het is ons gebleken, dat in een dienstverlenende afdeling als TWA van WF of K O van RDM zeer goed met Aqap te werken valt". De kolonel wilde wel dui delijk zijn hoop uitspreken, dat men het Aqap-certificaat niet zal beschouwen als een waar devol reclame-stuk tegenover de cliënten. "Maar veel belang rijker is het, als u het certifi caat ziet als een reëel stuk papier, dat staat voor een sy steem, dat uw afdeling onder controle houdt. Bovendien is het een blijk van vertrouwen, dat het Ministerie van Defensie in Wilton-Fijenoord stelt". Vertrouwen Kolonel Beem twijfelde er niet aan of WF zou met zijn midde len en mensen dit gegeven ver trouwen weten te handhaven in de komende twee jaren, want zo lang duurt de geldig heid van het certificaat. "U moet er wel rekening mee hou den, dat ondanks onze strenge controle toch bij het verkrijgen van Aqap van een momentop name gesproken moet wor den, maar dat ons toezicht niet betekent: alleen controle op het eindproduct". De heer Van der Vorm zei in zijn antwoord het zeer op prijs te stellen het certificaat te mo gen voeren. "En het advies om het niet alleen te zien als een waardevol stuk ten opzichte van de klant, maar als een fei telijke ondersteuning voor het voeren van een constant goe de kwaliteit, volgen wij gaarne op. Ik ben er van overtuigd, dat onze mensen dit vertrouwen hoog zullen houden". Spanning Voorts wees hij er op dat er door de controles in verband met Aqap een zeker span ningsveld ontstaat. "En dat is een goede zaak. Er moet tel kens een zekere spanning aan wezig zijn om een niveau te handhaven. Zonder die druk is men soms geneigd wat af te zakken. In de goede zin van het woord wil ik dan ook besluiten met: door het toekennen van dit certificaat zijn wij nog niet van u afgelukkig!" (Overigens is de nummering van de Aqap-certificatie geen onderscheid in gradatie, maar geeft bij wijze van codering de soort van dienstverlening, pro ductie of industrie. Red. Comm. WF-Nieuws). De ex-"Voorne" kreeg enige tijd geleden onder ander een nieuw tussendek. Het schip veranderde van naam en heet nu "Amsteldreef". De ingreep aan onze werf, zo schreven wij in het vorige num mer van het WF-Nieuws, ge schiedde in het kader van de opdracht van Nedlloyd aan RSV om zes vrachtschepen van tussendekken en nieuwe luikhoofden te voorzien. WF verbouwt twee van deze sche pen, de NDSM drie stuks en de Nieuwe Waterweg één. Het is wellicht aardig te verne men, dat één en ander gebeurt voor het vervoer van allerlei onderdelen naar Saoedi-Ara- bië, waar de OGEM meewerkt aan de bouw van een complete stad of stadswijk, namelijk Damman geheten. Twee jaar In twee jaar tijd dient betrok ken project te worden uitge voerd. De OGEM dient daartoe 600.000 ton door haar gepre fabriceerde betonnen elemen ten en 150 OOOton stukgoed in vijftien maanden tijd te leve ren, te vervoeren en te monte ren. Hierdoor zullen 1664 wooneenheden kunnen ont staan, die onderdeel uitmaken van 32 grote gebouwen van dertien verdiepingen. Alle on derdelen worden op zeven bouwplaatsen in Nederland vervaardigd en met acht bin nenschepen naar Rotterdam vervoerd. In de Beatrix-haven worden de goederen door het overslagbedrijf Quick Dis patch uit de binnenvaartsche pen overgeladen in de Ned- lloydschepen. In de Beatrix-haven lagen de elementen van de bouwkranen op de kade klaar voor vervoer

Wilton Fijenoord Nieuws | 1977 | | pagina 6