heren Van der Hoek en Potuyt en een leraar van de RDM. In april zal worden afgerekend, want dan zal het schriftelijk Bemetel-examen plaatsvin den. Het praktijkgebeuren vindt plaats tussen het schrif telijk examen en augustus op de respectieve werven. Start van nog meer cursus sen Het is zeer verblijdend dat, on danks de sobere tijden, oud en jong toch de noodzaak blijven voelen, om goed opgeleid "aan de bak" te willen blijven, zoals dat in modern jargon heet. Er zijn mensen, die tegen de achtergrond van de malaise- tijd vinden, dat verder leren, of zich door een of andere studie verder te bekwamen zinloze moeite zou zijn. Wij hoeven niet te betogen dat zo'n hou ding niet getuigt van realisme. Daarom is het zo verheugend dat de cursussen Technisch Engels en Technisch Duits, voor beginners als wel voor ge vorderden gestart zijn met een zeer behoorlijke deelname. De docent, de heer Goudswaard, is nu met dit karwei begonnen: dit betekent 4 avonden van 17.00-18.00 uur, tot in de maand mei 1978 toe. Dan be ginnen ook hier de tenta mens. Veel succes heer Gouds waard en cursisten Cursus Algemene Inrichting Machinekamer Deze cursus kan altijd rekenen op een hoge deelname. Ook nu weer hebben veel jongelui met het diploma Bemetel zich ge meld voor deze 3-jarige WF- cursus. De docent, de heer Westerduin, geeft deze 3 cur sussen aan resp. 1ste, 2de en 3de jaars gedurende de dag, dus in "de baas zijn tijd". Dit houdt in dat een nog grotere inzet van de cursisten ver wacht kan worden. Ook deze cursussen worden eind mei met tentamens afgesloten. Cursus Hydrauliek Pneumatiek Donderdag 13 oktober werd een 26 weken durende avond cursus gestart voor medewer kers van de Bedrijfsdienst, een aantal Reparatiefitters en bankwerkers en twee mede werkers van de dokken. Deze opleiding wordt gegeven door specialisten van de bekende Stichting Bijzondere Cursus sen uit Zwijndrecht. And "last but not least" zijn in augustus 2 groepen Scheeps- metaalbewerkers begonnen met hun cursus Sectiebouw en gevorderd uitslaan en afschrij ven. Deze twee voortgezette opleidingen worden ook op de Bedrijfsschool door resp. de heren Van Bokkum en Van Lent gegeven. Iedere maan dag- of dinsdagavond zijn zij aan het werk tussen 17.30 en 21.30 uur. In april 1978 is het Bemetel-examen Uitslaan en Afschrijven en in mei/juni 1978 het schriftelijk Bemetel-exa men Vakleer. Al deze "leerlingen" hebben de uitdaging om zich verder te bekwamen aangenomen. Het zal hun veel werk en inzet kos ten maar het is en blijft de moeite waard. WILLY WILTON FONDS Per kas ontvangen wegens verkoop oud materiaal maand september '77 f 879,90. Diploma-uitreiking Zes Wilton Fijenoorders krij gen hun "Hijsbewijs". Medio oktober had het Hoofd van de Bedrijfsdienst, de heer Roozendaal, de bedrijfsleiding van de afd. Transport en de 6 Kraanrijders uitgenodigd naar zijn kamer te komen. Hiermede sloot de heer Roo zendaal officieel de opleiding voor het diploma Kraanbestu- ren af, die deze heren op onze Bedrijfsschool gevolgd had den met een 20-tal collega's van deelnemende RSV-bedrij- ven. Het was een heel plezieri ge aangelegenheid om de ge slaagden, onder het toeziend oog van de heren Hofstee en Van der Hoek, de diploma's in ontvangst te zien nemen. Daarvoor had de heer Roozen daal nogmaals het belang van het volgen van deze cursus toegelicht. Het gezamenlijk napraten onder een kopje koffie met de bedrijfsleiding vormde het ein de van een geslaagde bijeen komst. De gediplomeerden zijn de he ren: T. J. Lansbergen G. H.Löke P. Noordzij P. de Smits W. van der Straten H.Tonnon

Wilton Fijenoord Nieuws | 1977 | | pagina 13