Klein, maar fijn Kwaliteitszorg bij WF draait op volle toeren 8 die direkt en indirekt bij de bouw van de S-fregatten zijn betrokken, te doordrenken van het belang ervan. Oog Niet dat WF nooit oog zou heb ben gehad voor het belang van een goede kwaliteitszorg. In wezen doet men er al sinds jaar en dag aan. Maar het nu geko zen systeem werkt volgens de AQAP-richtlijnen (Allied Quali ty Assurance Publications Geallieerde Kwaliteitszorg Pu blicaties), die voor zowel mili taire als voor civiele opdrach ten kunnen worden toegepast. Als doel is gesteld, dat WF nog dit jaar een aanvraag zal indie nen om in aanmerking te ko men voor het AQAP-4 certifi caat, zoals onlangs de Tech nisch Wetenschappelijke Af deling WF dit heeft verworven. De heer Zipp over het belang van het certificaat: "De hoofd zaak is dat door het zich ver werven ervan een onderne ming door het Ministerie capa bel wordt geacht produkten te kunnen leveren van een hoe danigheid dat deze aan alle door Defensie gestelde kwali teitseisen voldoen. Het AQAP certificaat versterkt onze concurrentie-positie. Dit geldt ook voor niet militaire ob- jekten, waar het kwaliteitscer tificaat als waarborg een rol speelt". Centrale Hij trok een vergelijking om duidelijk te maken, hoe men de Kwaliteitsdienst WF dient te beschouwen. "Tijdens het ontwerpen, inkopen, vervaar digen en bewerken van de goe deren, vindt de al eerder ver melde controle door onze KD plaats. Bij de handelsscheeps- bouw zijn we iets dergelijks ge wend. Dan wordt er echter met een onafhankelijke "dienst" gewerkt, namelijk een van de classificatiebureaus. Deze ge ven de normen aan, waaraan ontwerp en produktie moeten In de scheepsreparatiewereld gaat het bekende oud-Hol landse spreekwoord "wie het kleine niet eert, is het grote niet weerd" ontegenzeggelijk ook op. Niet voor niets heeft de afde ling Reparatie dokken in aller lei afmetingen. Dok 2 is ons kleinste dok. Onlangs deed het weer goede dienst ter wille van de reparatie van de Nederland se kustvaarder "Zeeburgh" (1060 dwt) van de KNSM, die een flinke boegschade had opgelopen. Het "gat" werd in één klap door middel van een geprefabriceerde sectie "ge dicht". "In het produktieproces zijn de uitvoerende man, de baas, de bedrijfsleider direkt verant woordelijk voor hun taak in dit proces, dat wil zeggen: een ie der blijft zelf verantwoordelijk voor de kwaliteit van het door hem geleverde werk. Deze ver antwoordelijkheid kan niet ver schoven worden naar de KD". In zijn toespraak op 3 novem ber in de Kantine Kop Haven onderstreepte de bedrijfsdi- rekteur Nieuwbouw, de heer ing. W. Zipp, deze stelling nog eens met vette lijnen. "Men moet het zo zien: de Kwaliteitsdienst WF verricht de controle op het te leveren produkt in alle fasen en op alle onderdelen van de produktie steekproefsgewijs. De klant (of opdrachtgever) is hier dan de Koninklijke Marine". Hij zei dit op de eerste van een zestal informatie-bijeenkom sten, tijdens welke de kwali teitszorg-problematiek per afdeling weer aan de orde wordt gesteld om zodoende de hoofdafdeling Nieuwbouw en alle afdelingen van de werf,

Wilton Fijenoord Nieuws | 1977 | | pagina 10