Wf*rfnA7irht Een onderdee| van het Voorts zette de heer Zipp uit een de aanleiding tot het instellen van de KD. "Wij bouwen de twee S-fregat- ten via de KMS. AQAP 4 geldt voor de produktie fase. WF bouwt de twee S-fregatten vol gens de tekeningen van de KMS, vandaar dat voor WF het AQAP-4 certificaat wordt ver eist". voldoen. De "Class" treedt op namens de klant. Onze KD doet dat in feite ook: namens de Koninklijke Marine. Zij is eigenlijk een intern classi ficatiebureau, optredend voor de klant. Natuurlijk is er wel een verschil met de classificatie bureaus te noemen. De KD WF stelt zelf geen re gels, maar volgt aan de richtlij nen van AQAP". Diepgaand Hierna hield het hoofd van de KD WF, de heer ir. P. Ploeg, een lezing over Kwaliteit en Kwali teitszorg. Hij spitte dit onder werp diepgaand uit, daarbij ingaand op het begrip "kwali teit", de werking naar de klant, de concurrentie-positie en voordelen voor de interne be drijfsvoering. Hierna schetste hij de taak van de KD en haar werkwijze om vervolgens uit- Toespraak van de heer Ploeg Toespraak van de heer Zipp gebreid stil te staan bij de AQAP enz. Daarna ontspon zich een inte ressante discussie. De geplan de bijeenkomsten dienen een wezenlijke bijdrage te vormen tot het geraken van een op vol le toeren draaiende kwaliteits zorg bij WF. lywfclwlll scheepsreparatie gebeuren is onder meer het verf- en ander onderhoudswerk. Hier de hy draulische verfstelling in dok 4 in beeld gebracht.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1977 | | pagina 11