11 vroeger een kwajongen, nu eén van onze steunpilaren het mengen van kleuren". "U heeft meerdere beroepen in de loop der jaren in u vere nigd. U is een man met buiten gewone vakkennis, waar het betreft: metaliseren, vlamhar- den, branden, autogeen las sen, zeer veelzijdig, fantas tisch". Een brander uit de reparatie was ook uit het goede hout ge sneden. "U weet uw verlies in uw privé-leven te overwinnen. Niet opgeven, denk eraan. U heeft een goede inborst en is een voorbeeld voor velen". Initiatief En tot een electrisch-lasser: "U was bikker, leerling electrisch- lasser en toen zelfstandig las ser. Iemand met veel eigen ini tiatief, die het moeilijkste werk aankan en die van teamgeest houdt". Een electrisch-lasser uit de Nieuwbouw is afkomstig uit In donesië. U beschouwt Neder land als uw tweede vaderland. Uw vak oefent u prima uit. Mari- newerk aan de onderzeeboot "Potvis" bijvoorbeeld en off- shorewerk aan de "Spar". U heeft als het ware een rönt- genoog om fouten in lasnaden op te sporen, geweldig. Dan nog een vrolijke, opgewekte inborst en de Loempia's van uw vrouw zijn op ons be drijf een ware tractatie, dit is mij bekend". De heer Van der Vorm had er plezier in. Een projectbaas was een rusti ge, maar beslist geen saaie fi guur te noemen. "Hij is een van onze vaste nachtbazen. Er zijn gelukkig altijd mensen bereid om in de nacht te werken en denk u eens in: iedere nacht, jaar-in, jaar-uit. Wat betekent, dat ook vooreen echtgenote"? Nacht Een afdelingsbaas had liefst zeventien jaar achter elkaar in de nacht gezeten. "Tja, daarna was het wel welletjes vond u, begrijpelijk. U bent iemand, die voortreffelijk met mensen weet om te gaan: een reuze vent "En hier hebben wij dan een van de bijzondere voorbeel den". De heer Van der Vorm doelde op een electrisch-las ser, die tijdens een ongeval een hand verloor. "Toch bent u één van onze meest bekwame lassers, die zelfs les geeft aan jongens van onze Bedrijfs- school, die praktijk-ervaring moeten opdoen. U heeft ver der nog hobbies als lezen en kamperen". Een assistent-baas startte zijn loopbaan op de Bedrijfs- school. "U klom op van leerling draaier via draaier en kotteraar tot assistent-baas. Fijn dat er toch mensen in kernfuncties bij ons zijn, die via de Bedrijfs- school zich hebben ontwik keld. U staat bekend als een actieve, aardige vent". Rap Het is goed samenwerken met een ijzerwerker. "U begon als lasser", wist de heer Van der Vorm. "Maar u leerde daarna het ijzerwerkersvak zeer rap. U deed Marine-werk, reparatie aan de Onderzeeboten, gewel dig". Een andere ijzerwerker begon als leerling bij de Repa ratie. "Maar nu zit u al weer veertien jaar in de Scheeps- bouwioods. Een goed vakman, die voor iedereen klaar staat, ook 's nachts. Bovendien een verwoed SW-supporter en visser". Een plaatwerker had meerde re vakken beoefend. "Leerling electrisch-lasser, leerling plaatwerker, volledig plaatwer ker. U is iemand met een grote bereidwilligheid, goed zo". Voor het voetlicht verschijnen lag niet zo zeer in de lijn van een bankwerker. "En toch doen wij het, want wij vinden het altijd bijzonder als iemand zich 25 jaar lang inzet. U doet uw werk in het Onder houd zeer goed. Daar zijn wij u erkentelijk voor. U is een goe de kerel". Een andere bankwerker werd gekenschetst als één van de ijverigste medewerkers. "U zit in het onderhoud van onze kra nen en wat is een werf zonder kranen En in uw vakantie samen met uw vrouw op de fiets naar Denemarken en weer terug via Duitsland en Zuid-Limburg. Ongelooflijk!" Het transport op een scheeps werf is één van de belangrijk ste zaken, soms knelpunten. Dat vereist veel aandacht. "Wij zijn u als Listerchauffeur dank baar voor het vele, dat u deed. In die lange tijd zal u ook heel wat hebben beleefd. Fijn zo Steun Een brander uit de reparatie was één van de steunpilaren van zijn afdeling. "En in uw vrije tijd slaat u graag aan het tui nieren. Loopt wel af in dit jaar getijde, is het niet Een project-baas was opge klommen na als banketbakker bij een Schiedams bedrijf te zijn begonnen en te zijn omge schoold bij WF. "U staat be kend om uw grote ijver en vak kennis. Uw hobby is nu banket bakken geworden U houdt thans toezicht op uw groep, maar evenzeer op de gelegde lassen". De inzet van een gritstraler werd geprezen. "Niet klein te krijgen! Een punctuele vak man. Zeer accuraat gewel- fijn dat u uw dochter heeft meegebracht Felicitaties van de collega's

Wilton Fijenoord Nieuws | 1977 | | pagina 13