JAARVERSLAG HENGELSPORT 25 De competitie-avonden hebben een ware metamorfose onder gaan. Mede als gevolg van een ge wijzigde vorm van jureren is de deelname zo overweldigend - zo wel wat de dia's als de foto's be treft - dat deze avonden noodge dwongen pas wat later kunnen be ginnen en doorgaans laat zijn afgelopen. Ook het buitengebeuren zijn we niet vergeten. Op 10 september hebben we het winderige najaars weer getrotseerd en wat plaatjes gemaakt in de omgeving van Ber- kel en Rodenrijs. Op 29 oktober zijn we met de auto naar het Die renpark Wassenaar gereden. Heerlijk rustig in dit gedeelte van het jaar, waarbij de fotografen op hun gemak een fijn plaatje konden schieten. Het afdrukken van kleurendia's op kleurenmateriaal is een procédé dat de laatste jaren door de diver se fabrikanten sterk vereenvou digd is. Om het fijne er eens van te weten te kunnen komen hebben wij op 22 september een lezing met dia's gehad, waarin dit procé- déduidelijken uitvoerig uit dedoe- ken werd gedaan. Alhoewel niet direct goedkoop, is dit misschien voor een aantal onder ons de eer ste aanzet voor het zelf maken van kleuren-dia-prints. Ook de filmers onder ons hebben weer wat van hun kunnen laten zien, afgewisseld met een dia-se rie over Turkije. Op 3 november is de Vlaardingse Duikersvereniging weer bij ons op bezoek geweest. Een fantastische kleurrijke dia-show over het onderwater gebeuren in Neder land, in de Middellandse Zee en in de Rode Zee, geprojecteerd met 2 projectoren die voor een rustig kijkgenot zorgden. Op 17 november hebben we weer een modelavond gehad. Een door gaans gezellige en druk bezochte avond waarop we onze nieuwe apparatuur konden uitproberen. Op 1 december hebben wij de pro ducten kunnen bekijken die door een aantal Nederlanders top clubs bij elkaar gefotografeerd zijn. Mooi vergelijkingsmateriaal. Tenslotte wensen wij de directie, het hoofdbestuur, onze leden en alle foto-enthousiasten al het bes te toe voor 1978, waarbij wij de mensen die belangstelling hebben voor het fotograferen gaarne uit nodigen eens een clubavond vrij blijvend bij te wonen. Laten we nu alvast zeggen: Tot ziens! Het Bestuur JAARVERSLAG AFD. GEMENGD KOOR Het Gemengd Koor "Wilton- Fijenoord" kan op een redelijk goed jaar terugzien. Het ledenbe stand is van dien aard, dat de par tijen verhoudingsgewijs goed zijn bezet. Aan aktiviteiten heeft het niet ont broken, er is opgetreden op zon dag 27 mei in het Noletziekenhuis, vrijdag 15 april in de Magnelia Dei Kerk te Schiedam ter gelegenheid van het door de Schiedamse Ge meenschap georganiseerde con cert; donderdag 26 mei gezamen lijk met het bejaardenkoor "Sene- tute" in het Gebouw Chr. Soc. Be langen te Schiedam ter gelegen heid van het afscheid van de fami lie Wouters als beheer van het ge bouw; donderdag 29 september voor de bewoners van het Prot. Chr. Bejaarden Centrum "Schoor- wijk" te Leidschendam, en zondag 13 november in het Noletzieken huis te Schiedam. Onze dirigente, mevr. Van Bom mel, heeft te kennen gegeven, dat zij, ten gevolge van een haar overkomen ongeval op medisch advies haar werk bij ons koor zal moeten beëindigen. Dit besluit is spijtig voor ons koor, daar zij het vermogen heeft, ondanks haar niet gemakkelijke opvatting, tij dens de repetities een gezellige sfeer te scheppen, waardoor het verzuim zeer beperkt is gebleven. Nieuwe muziek is in studie geno men. Daar het 't volgende jaar 10 jaar geleden zal zijn, dat het dames-en mannenkoor, als gemengd koor zijn samengegaan, zijn plannen in voorbereiding om dit feit op een bescheiden, doch waardige wijze te vieren. Om deze plannen te doen slagen zouden wij graag zien, dat een aantal dames en heren als lid tot ons koor zou toetreden. Wij repe teren iedere donderdag van 20.00-22.00 uur in het Gebouw Chr. Soc. Belangen, Lange Haven 73 te Schiedam. Onze hartelijke dank aan Direktie en Hoofdbestuur voor hun onmis bare steun over het afgelopen jaar. Tevens maakt het bestuur van het Gemengd Koor "Wilton-Fije- noord" van deze gelegenheid ge bruik de Direktie, Hoofdbestuur, Zusterverenigingen, Dirigente en Leden een Prettige Kerst en een Voorspoedig 1978 toe te wensen. Het Bestuur JAARVERSLAG HARMONIE WF Het jaar 1977 is al weer bijna ten einde. Dit betekent, dat wij ons een ogenblik gaan bezinnen en een terugblik werpen op dit jaar. Voor wat het de Harmonie betreft, komen wij weer met een verslag dat gunstig uitvalt. Onze vereniging is ondanks zijn 52 jaar kerngezond in al zijn geiede- ren. Ouderdomsverschijnselen zijn nergens te merken. Dit is voor een groot deel te dan-x ken aan de vele jonge leden die ons korps rijk is. En daar zijn wij bij zonder trots op. Het is een veel gehoorde verzuch ting bij andere verenigingen in onze sector, dat daar vergrijzing plaats vindt. Ook bij ons zijn grijze leden, maar die kunnen prima met de jeugd overweg en omgekeerd hetzelfde. Laten wij de verrichtingen van het korps in 1977 de reveu passeren dan zien wij het navolgende: Traditiegetrouw medewerking bij de vertoning van het WF-Journaal op 22 maart en 1 februari. Ons optreden op 23 april tijdens het afscheid van onze Directeur Ir B. Wilton. 30 April medewerking tijdens een taptoe te Wassenaar. 27 Augustus een concert ver zorgd i de tuin van het Gemeente Ziekenhuis te Schiedam. 24 September heeft de Harmonie deelgenomen aan een muzikale stertocht in Schiedam. Dit zijn de vermeldingen tot nu toe door het korps verricht. Nog niet alle feiten zijn hiermede vermeld, maar aan het einde van dit verslag hierover meer. Vervolgens bezien we het Tam boerkorps. Ook dit heeft het afge lopen jaar niet stilgezeten. Onder leiding van de heer H. Meijer heeft dit onderdeel van de Harmonie weer van zich doen spreken. Bij alle optredens van het orkest naar buiten heeft het Tamboer korps zijn medewerking verleend. Daar naast heeft als zelfstandig korps deelgenomen aan het Drumbandfestival "Schiedam 77", georganiseerd door de Schiedam se Gemeenschap, afd. Muziek. De prestatie was prima. Een fraaie eerste prijs met een mooie beker was get resultaat. Dit is te danken aan een goede, maar zware voor bereiding van Maltre en leden. Ook het optreden tijdens de ster- tocht was prima. Onze jeugd die in orkestverband diverse malen concerten heeft verzorgd in bejaardentehuizen en dienstencentra's, heeft hiermede veel lof en succes geoogst, o.l.v. dirigent de heer Wim Vos. Eén punt graag even naar voren gehaald. Dit was het afscheid van de heer Ir B. Wilton. De heer Wilton was daar bijzonder dankbaar voor. Al eerder vermeldde k in dit ver slag,-dat u nog iets te goed had over het orkest. De harmonie nam op 27 november deel aan een fe deratief concours te Loon op Zand, en kwam uit in de hoogste afd. t.w. Vaandel afd. Het resultaat hopen wij u in het WF Nieuws van januari 1978 te kunnen medede len. U heeft kunnen lezen, dat het de Harmonie bijzonder goed gaat in alle onderdelen en wij hopen, dat dit zo mogen blijven in de toe komst. Alle krachten zullen worden ge bundeld om de Harmonie Wilton- Fijenoord groot en sterk te hou den. Dat dit mogelijk is, danken wij aan de vakbekwaamheid van onze bei de dirigenten de heren G. D. Fok- kema en J. J. Hardonk. Voor de bijzondere medewerking van onze Directie willen wij langs deze weg hiervoor onze erkente lijkheid uitspreken. Ook onze dank aan het Hoofdbe stuur voor de medewerking in het afgelopen jaar. Tenslotte wensen wij Directie, Hoofdkantoor, alsmede besturen en leden van onze zusxervereni- gingen een heel goed en gelukkig 1978 toe. Voor onze dirigenten, leden en hun huisgenoten hopen wij dat het jaar 1978 alles zal brengen wat men er van verwacht. Geluk, gezondheid en voorspoed, indien deze worden bewaarheid, kan het de Harmonie Wilton- Fijenoord ten goede komen. Namens het bestuur W. Rissema, secr. Het jaar 1977 loopt ten eine, dus gaan we even terugblikken in ons verenigingsjaar. 1977 is voor de afdeling Hengel sport een goed jaar geweest. Er zijn in diverse nat-concoursen weer prijzen weggesleept. Zelfs een eerste prijs bij Wout v. Leeu wen. Dit concours is altijd druk be zet met top vissers. Ook in ande ren concoursen werden 3de, 4de en 5de prijzen binnengehaald. De individuele prijzen, die binnen zijn gehaald, zijn nog talrijker. Zo haalde Jan Zonneveld en Arie v. d. Meijde de eerste prijs weg in het koppelconcours Candellight. Het jaarlijks terugkerend con cours met de afdeling Biljart was dit jaar wel een erg groot succes; niet alleen dat de hengelaars de meeste vis op de kant legden, maar het geheel en wij weten nu al dat wij in 1978 nog meer biljarters onder de deelnemers hebben. De tweekamp met V.D.L. uit Maas sluis viel door omstandigheden wat tegen. De opkomst bij onze onderlinge concoursen voor de C. J. Abenbe- ker was groot. Zaterdagen met 31 man aan de waterkant waren nor maal en de sfeer heel goed, een goede sportiviteit. Het ledental van de H.S.V. is pre cies 40 en goede leden, was dat niet zo dan was de H.S.V.-WF nu

Wilton Fijenoord Nieuws | 1977 | | pagina 27