Met de North Sea Ferries op stap! Valk 11 plannen tot aanschaf van een landingsvaartuig en de verbou wing daarvan tot veerboot, speelde de directie van TESO met de gedachte de Dokter Wagemaker te laten verbou-' wen. Aanvankelijk lag het in de bedoeling het hoofddek zo veel mogelijk vrij te maken voor auto's, het casco te ver lengen en het dek te verbre den. De passagiersverblijven zouden dan op het aanmerke lijk verhoogde promenadedek Worden geplaatst. Tevens zou een dieselmotor de stoomma chine moeten vervangen. Na een bespreking met de ontwerper van het schip werd hiervan uit stabiliteitsoverwe- Qingen afgezien. De explosieve vervoersontwik- keling naar Texel was er echter de oorzaak van dat TESO van zijladingsvervoer moest afzien, zodat plannen gemaakt werden voor het instellen van een eigentijds kopladingsveer. In 1963 werd de Dokter Wage maker verkocht aan Doek- sen's Terschellinger Stoom boot Mij., een jaar later gevolgd door de in 1955 gebouwde mo torveerboot De Dageraad. Het schip werd herdoopt in Schel- lingerland en ingezet op de dienst Terschelling-Harlingen als reserveboot. Ook bij de Rederij Doeksen heeft het toen al verouderde schip, dat een te geringe ver voerscapaciteit bezat, geen lange diensttijd gehad. Na aan koop van het m.s. Haringvliet van de veerdienst Hellevoet- sluis-Middelharnis in 1972 deed de Schellingerland I, zoals het schip toen heette nog slechts een enkele maal dienst. In 1975 werd het ver- M.S. Schellingerland, aankomst te Harlingen, 1970 kocht aan de oliehandel Prins te Wormerveer, die de boot weer doorverkocht als loge mentsschip te Delfzijl. Vervol gens werd de oude boot nog in hetzelfde jaar bij Stolks Han delsonderneming te Hendrik Ido Ambacht gesloopt. Amstelveen, febr. 1978 W. J. Boot 'n de maand maart klinkt zo'n kreet veelbelovend. Het brengt de vakantie in zicht met al de plezierige zaken daaraan verbonden. In dit geval echter 's het minder een vakantie, dan wel één dag betaald verlof. Wat is het geval? 'h het januari-nummer van het Wilton-Fijenoord Nieuws heeft kunnen lezen over de °Peratie-Norstar". Een ver bluffend goed en snel uitge- v°erde, ingrijpende reparatie job aan het m.s. Norstar van de h'orth Sea Ferries, de maat schappij die Engeland dichter b'j U brengt. j^aast de schriftelijke dankbe tuiging van de directie, betoon- jje de heer Taconis, hoofd van be Technische Dienst van die zelfde maatschappij zich ankbaar en wilde hij metter- aad wat doen voor de leer- 'n9en van de Bedrijfsschool. Door bemiddeling van onze heer Noordewier, bedrijfslei der van de Reparatie en de heer Blommers, toen nog se cretaris van de Onderne mingsraad, kregen de Bedrijfs- schoolleerlingen net voor de Kerstvakantie de uitnodiging om deel te nemen aan een opstelwedstrijd, waar na de ju rering, de zes beste schrijvers met de Norstar heen en terug naar Huil zouden varen als gas ten van de North Sea Ferries. De opdracht, die de heerTaco- nis beschreven wilde hebben, luidde: "Hoe wordt bij Wilton- Fijenoord een reparatiekarwei met succes volbracht"? Gelukkig hebben niet alle leer lingen hun vrije dagen besteed aan het opstelschrijven, ze hadden kennelijk nog andere hobbies die tijd vergen, anders was het voor de jury een schier onmogelijke taak geweest de 6 beste te kwalificeren. Begin februari was de jury met haar taak klaar en zo kon de heer Blommers, de namen bekend maken van de prijswinnaars. Evenals bij de verstrekking van de opdracht, gebeurde dit ook weer voor het front van de troep, t.w. in de kantine van de Bedrijfsschool. De namen wer den met een hartelijk applaus van de toeluisterende leerlin gen begroet. De reizigers zijn: Cor Huizer - Pijpenbewerken 1 Peter Hoogerwerf - Bankw. 1 Henny Smoor - Bankw. 1 Joop Sprenger - Bankw. 1 Dick van der Wel - Scheeps- metaalbewerken 2b Henk Vervoort - Booglassen. Hierna werd de jongelui het programma medegedeeld in de kamer van de heer Van de Geer. Op maandagmiddag 10 april wordt vanaf de werf vertrok ken naar Europoort waar om 18.00 uur de Norstar vertrekt. Na het diner zullen de gasten het gehele schip bezoeken en op de hoogte worden gebracht van de technische snufjes. Op dinsdag staat een bezoek aan de eeuwen oude stad York op het programma met bezoek aan de Minster, de Shambles (de 14de eeuwse slagerswijk) en het unieke spoorwegmu seum van British Rail. De lunch wordt in een pub gebruikt. Om 18.00, na vertrek naar Rotter dam, weer overgeleverd aan onze gastheren, rustig maar moedig het programma onder gaand, wordt woensdagmor gen 12 april gedebarkeerd. Na het Engelse ontbijt en even napraten in de school is het dan om 9.30 uur weer aan de slag, ja voor 2 leerlingen zelfs de examenslag. De eindcon clusie zal dan straks alleen maar kunnen zijn, "North Sea Ferries - Ferry Good!

Wilton Fijenoord Nieuws | 1978 | | pagina 13