13 meenschap" en het Kon. man nenkoor "Orpheus". De heer Maassen v. d. Brink van de afdeling Biljart zou de onderlinge band tussen de WF-verenigingen nog wat hechter willen zien, daar hij nog enige vertegenwoordigers miste. Het Gemengd Koor "Excel sior" was vertegenwoordigd door de heer Polak, die nog eens wees op de prettige onderlinge samenwerking. Ook de afdeling Fotografie liet zich niet onbetuigd in de per soon van de heer v. d. Kooi, die met een geestig gedicht zijn bijdrage leverde. Tevens waren onder meer de putaties aanwezig van de afde lingen Voetbal en Zwemmen, het "Toonkunstkoor", Schie dams Vrouwenkoor, Neder lands Hervormd Koor "Kethel", "Expogé" en ook enkele oud leden gaven acte de presence. Na de receptie volgde een ge zamenlijke broodmaaltijd, waaraan door 82 personen deelgenomen werd. Opgeluis terd door de "Party Sound Band" werd deze bijzondere dag tenslotte met een gezellig samenzijn besloten. De dames en heren van de Commissie, die deze dag heeft georganiseerd, komt alle eer toe. Het Bestuur Garantie De "volwassen" Harmonie o.l.v. G. D. Fokkema krijgt in de toe komst zonder twijfel vakbe kwame musici uit het Jeugd orkest toegeleverd. Die garan tie werd ook deze avond weer gegeven. De grote Harmonie startte overigens vlot met de vrolijke en sportieve "Athletic Festival" mars van Prokofieff, gevolgd door het prachtige, dichterlij ke en soms heraldische "Ge- noveva", een symphonisch ge dicht over Siegfried en ega. In dit stuk toonde het orkest zijn volle wasdom. Ook "Woodland Pictures", een suite vol blijheid en landelijke taferelen, viel goed in de smaak. De pauze werd ingezet met de "Jour de fête" mars. Na de pauze trad het Tamboerkorps o.l.v. H. Meijer voortreffelijk en impo nerend met talloze slagvaria ties naar voren. Hierna had de Harmonie een heerlijk binnenkomertje vol swing en temperament in de vorm van "Baby Face", gevolgd door "A Jazz Suite" met fijne effecten en soli: lekker jazzy! Veel muzikaliteit legde het orkest in "Symphonia" van Bach in een bewerking van Houvast en op de Glenn Miller tour ging men in een swingend tempo over in de ontmoeting van Miller met Mozart in Jef Penders' "Glenn meets Wolf gang", waarin vooral het koper zich lekker scheurend uitleef de en de zaal trouwens even zeer Heel goed. Het sle pende "Wunderland bei Nacht" toonde weer een ander facet van het veelzijdige Har monie-gezicht. Maar ook het Zuid-Amerikaans kwam aan zijn trekken en wel door de Latijnse klanken van "A Beguine Fantasy" om ten slotte te worden vervolgd met een mars. Huldiging Tijdens dit geslaagde concert werden als eerder opgemerkt enige leden gehuldigd. Zij ontvingen van de K.N.F. een oorkonde plus gouden insigne. Het waren de heren: A. H. Ka per (58 jaar amateurmusicus), G. Berger (57 jaar; wegens ziekte ontvangt hij de onder scheiding thuis), J. C. Kemper (54 jaar), H. van Gulik (50 jaar), W. Rissema (45 jaar), J. Vos (41 jaar) en J. Oostlander (41 jaar). Jaarlijks concert van Harmo nie: Gebeuren met muzikaal genot. Het jaarlijkse concert van de Harmonie en het Tamboer korps WF had weer een suc cesrijk verloop, dit keer op 28 januari jl. in de Vlaardingse Stadsgehoorzaal. Het concert kreeg een extra dimensie mee door het huldigen van een aan tal leden van het korps door de heer H. van Engelen van de K.N.F. Maar eerst had de heer H. Roo- zendaal de talrijke aanwezigen een hartelijk welkom toege roepen en speciaal daarbij bur gemeester drs A. Lems, de commissaris van de Schie- damse politie en echtgenote, de heer en mevrouw C. van der Haagen en de echtparen Drenth, W. Bos en B. Wilton, alsmede de vertegenwoordi gers van de K.N.F. Het jeugdorkest bracht de ge woonte getrouw toch al zeer gerijpte muziek. Het kreeg dan ook telkenmale de handen flink op elkaar. En wel met een pittige, vlotte mars, een fraaie suite en het rock-achtige "Strange Party" van Cees Vlak. Zeer moeilijk waren de maat wisselingen van vijf-kwart, via vier-kwart naar negen-achtste. Deze schenen o.l.v. dirigent Wim Vos vrijwel moeiteloos te worden genomen. Melodieus volgden hierna "Feelings" en "Rocky". Het laatste nummer was aantrekkelijke filmmuziek. De gevarieerdheid van het re pertoire kwam helemaal tot uiting in "Let it snow" en "Auld Lang Syne".

Wilton Fijenoord Nieuws | 1978 | | pagina 14