ELINGENO :ICIELEME DEDELINGE NOFFICIEL UtLLMbUI =I\/IFDFI IN( Goed voorbeeld van RSV-samenwerking mm Tandwieireparatie Sea Champion: Officiële mededelingen 4 ook geld. Nu moeten wij het zelfde doel bereiken met krap pere marges, omdat de dan "li quide" blijvende gelden, zeg maar de "vrijblijvende" gelden voor een ander doel aange wend kunnen worden. Dat mag echter nooit tot stagnatie lei den, waardoor de productie niet aan haar levertijden zou kunnen voldoen. Zullen wij een en ander nog eens op een rijtje zetten? Goed. Je hebt het inkopen, het vervoeren, het ontvangen, het bewaren van de goederen en tenslotte deze op tijd in de pro ductie brengen. Het is verstan dig deze activiteiten te bunde len. Dat is Materials Manage ment. Er is dus één centraal punt, waar de verantwoording ligt, vandaar uit dient zo effi ciënt mogelijk deze zaak te worden aangepakt. Je moet di verse factoren afwegen. Hoe en waar koop ik de goederen en tegen welke prijs, hoe regel ik tevens zo goedkoop en effi ciënt mogelijk het vervoer, waarbij de mogelijkheid van transport al bij het inkopen een rol kan spelen en hoe houd ik een zo'n klein mogelijke voor raad aan zonder stagnatie in de productie in de hand te wer ken. Wat is - als men zo te werk gaat - nu in feite het grootste probleem? Nu, dat ligt in de aard van de re paratiewerkzaamheden. Je weet nooit lang te voren, dat er een schip met een specifieke schade komt. De ene keer heeft men veel staal nodig, dan een andere keer weer veel specifieke onderdelen en noem maar op. De vraag naar bepaalde materialen in de re paratie kan men daarom spon taan noemen. En toch dient men de voorraden daar ook te optimaliseren, dat wil zeggen: niet te groot en niet te klein houden. Voor die afdeling zal de mate riaal-planning gebaseerd zijn op ervaring en intuïtie. Boven dien is het probleem in die afdeling niet alleen de in voor raad te houden hoeveelheid, maar ook het assortiment, dus de soorten van materialen. Dat zijn er veel. Toch dient ook het assortiment beperkt te wor den gehouden zonder de pro ductie echter te belemmeren. Dat vergt van de diverse af delingen nogal wat inzet? Ik wil niet het gras wegmaaien voor de voeten van de afdelin gen, die later in het WF-Nieuws hun zienswijze zullen geven. Maar het is zeker een feit, dat men een zwaardere aanslag op de inzet van die afdelingen zal doen. Denk eens aan de Inkoop: meerdere keren klei nere voorraden inkopen, ter wijl voor een bestelling toch telkens hetzelfde werk moet worden verricht. Maar dit toch weer in de afweging: hoe lig gen de kosten, de kortingen en de levertijden in verhouding van grote tot kleine bestellin gen. Natuurlijk speelt in het ge heel niet alleen de prijs, maar ook de kwaliteit van de goede ren een gewichtige rol. Is er als afsluiting nog iets toe te voegen aan dit globale in zicht? Tja, een belangrijk facet is wel, dat vroeger de zorg voor de materialen verdeeld was over verscheidene afdelingen, le dereen die er belang bij had, deed er wel iets aan. Die speci fieke taak is nu verschoven naar het Materials Manage ment, dat belast is met de tota le coördinatie van de mate riaalvoorziening en het be heersen van de goederen stroom in het bedrijf. Verkiezing Ondernemings raad in de vergadering van de Ondernemingsraad van 17 ja nuari j.l. is besloten dat de ver kiezing van leden voor de nieu we raad zal plaatsvinden op woensdag 10 en donderdag 11 mei a.s. Deze verkiezing vindt plaats op basis van het Reglement O.R. Dit Reglement is in de nu afgelopen zittingsperiode echter op een tweetal punten gewijzigd. Via een eerstdaags te verschijnen "WF-Brief' zal dit Reglement in de juiste vorm voor ieder ter beschikking ko men. Krachtens art. 18 van dit Reg lement zijn kiesgerechtigd en verkiesbaar die werknemers, die op de dag van de verkiezing tenminste 1 jaar onafgebroken bij de onderneming in dienst zijn. Een lijst met namen van deze werknemers ligt ter inza ge bij de Personeelsdienst en het Sécretariaat van de O.R. Eventuele bezwaren tegen de ze lijst dienen binnen vier da gen na de publicatie van deze bekendmaking te worden ingediend. Over de candidaatstelling zul len t.z.t. nadere mededelingen volgen. In de salarisenveloppe die u op zaterdag 22 april 1978 ontvangt zult u een oproep kaart voor deze verkiezing aantreffen waarop staat ver meld waar en wanneer u uw stem kunt uitbrengen. Om tot een goede O.R. te ko men die zoveel mogelijk repre sentatief is voor alle groeperin gen in het bedrijf, roepen wij u op om allen aan deze verkie zingen deel te nemen. De Directie De tandwielreparatie aan het m.s. Sea Champion toont dui delijk dat een combinatie van een snelle levertijd, concurre rende prijs, know-how en sa menwerking de sleutel vormt tot het verkrijgen van moeilijke karweien. WF had als hoofdopdrachtne mer na overleg met De Schel de, RSV-A (Zware Apparaten bouw) en Alg. Werktuigbouw WF/RDM een planning ge maakt voor dit moeilijke job, dat in korte tijd geklaard dién de te worden. Tenslotte kon na een geduchte concurrentie strijd de opdracht worden bin nengehaald. Juiste materiaal Een van de belangrijkste rede nen voor het verkrijgen van de opdracht was, dat RSV-A over het juiste materiaal beschikte voor het smeden van een tand- krans en twee rondsels. Dit staal, dat een keur van Germa- nischer Lloyd behoeft, is door gaans zeer schaars voorradig en doordat RSV-A hierover be schikte, konden deze onder delen in de recordtijd van 21/2 week gesmeed en beproefd worden. Hierna werden de rondsels naar de AW WF/RDM getransporteerd, waar ze wer den voorgedraaid en holge- boord. Dit is echt nauwkeurig werk, omdat tijdens deze bewerking de aandacht op werkstuk en machine geen moment verlo ren mag gaan. Inmiddels had bij Wilton- Fijenoord de buitendienst de drie zwaar beschadigde oude tandwielen uit het schip gelicht en ze naar de machinefabriek gebracht. Na daar de tandkrans van het grote tandwiel te hebben weg- gefraisd, haalde men de as uit

Wilton Fijenoord Nieuws | 1978 | | pagina 6