"Herinneringen liggen meestal in menselijke vlak" 6 Ir O. J. van der Vorm: "Als je gezond bent, besef je dat nauwelijks. Het woord ge zondheid gaat pas echt inhoud krijgen, wanneer je ziek bent. Een parallel zie ik met het woord werkgelegenheid. Dat gaat eerst inhoud krijgen bij werkeloosheid; in de tegen woordige tijd bijvoorbeeld. Nu blijkt dat wij de werkgelegen heid eigenlijk niet hebben kun nen waarmaken". Het lid der directie, de heer ir O. J. van der Vorm, kwam tot deze beschouwing tijdens de afscheidsbijeenkomst op 31 januari jl. in de kantine Hoofd kantoor, waar de WF-ers, die in 1977 met pensioen zijn ge gaan, bijeenkwamen als een soort laatste vaarwel aan elkaar en het bedrijf. Hij kwam erop, toen hij zei: "De meesten van de ruim tach tig hier aanwezigen zijn weg gegaan in verband met het be reiken van de pensioenge rechtigde leeftijd. Maar er zijn ook ongeveer twintig "sum mers" onder. Zij dus, die van de SUM-regeling (Stichting Uit treding Metaalindustrie) heb ben gebruik gemaakt, dus be wust hebben gekozen voor het afscheid. Er is economisch heel wat gebeurd in gunstiger Ook aandacht voor het "thuisfront tijden, waardoor de mogelijk heid kon worden geschapen dit te doen. In de huidige eco nomische constellatie is een en ander wel moeilijker gewor den en is vooral de werkgele genheid een zwak punt". Ervaring De heer Van der Vorm sprak bij het afscheid over een soort "oudejaarsavond-stemming", maar "in deze beeldspraak is voor u het nieuwe jaar al inge gaan". Hij wilde graag bij het bijzondere moment van een dergelijk afscheid stil blijven staan. "Als WF-ers hebt u hier vaak tientallen jaren niet alleen gewerkt, doch ook geleefd. U heeft veel opgebouwd, levens ervaring opgedaan en contac ten gelegd. Er zouden fraaie boeken over te schrijven zijn. Boeken over banden tussen mensen, banden met vrien den, chefs enzovoort, soms ook over het niet lukken van het leggen van die banden. U zult zich echter meestentijds van het bedrijf de gebeurtenis sen en dingen herinneren die liggen in het menselijke vlak. Die banden blijven na het af scheid voortduren, wat afstan- De heren Van der Vorm en Keetbaas onderhouden zich met de gepen sioneerden delijker, wat globaler, maar die eigen sfeer, zelf mede opge bouwd, blijft men bij zich dra gen, iets versterkt door het WF-Nieuws, dat u blijft lezen, ook door de contact-midda gen en vertoningen van het WF-Journaal". Aanpassen De heer Van der Vorm filoso feerde daarna over de nieuwe werkgever. "Die zal u al wel aan het werk hebben gezet. Bedden afha len, boodschappen doen enzomeer. Aanpassing aan een nieuw regime betekent dat. Er staat echter iets tegen over. U hoeft niet meer na te denken, wie u 's ochtends voor u moet laten prikken Alle gekheid op een stokje. Samen met uw vrouw kunt u nu toeko men aan dingen, waarvoor u vroeger geen, of nauwelijks tijd had. Want nu heeft u geen werk meer: wel uw doen en la ten en dat is belangrijk, ook dat u dat zelf regelt. U kunt daarbij veel hebben aan die schat aan ervaring, die u uw leven lang hebt verworven". Positief En tot slot merkte de heer Van der Vorm op: "Wij waarderen het, dat u zo'n lange tijd uw in breng in ons bedrijf heeft ge had. Als bedrijf hebben wij daarvan in positieve zin profijt getrokken. Ik wilde daarvoor mijn welgemeende dank uit spreken". De aanwezigen mochten na afloop als stoffelijke blijk van waardering kiezen uit een por tefeuille-set, een aansteker of barometer. Voor de echtgeno tes, die door de heer Van der Vorm voor hun steun thuis allerhartelijkst werden be dankt, was er een doos over heerlijke bonbons. De heer Bos maakte eveneens een praatje met de oud-werknemers

Wilton Fijenoord Nieuws | 1978 | | pagina 8