"WF is een vitaal bedrijf met de mens centraal" 9 Burgemeester drs. A. J. Lems: "Het is altijd plezierig weer in het Wilton-Fijenoord milieu te komen. Het is een vitaal bedrijf, waar ondanks het feit, dat di recteuren komen en gaan, de mens centraal blijft staan". In zijn toespraak tot de jubila rissen, waarvan hij een deel na- Imens H. M. de Koningin zou de coreren, onderstreepte burge meester drs. A. J. Lems van Schiedam nogmaals de ver bondenheid van WF en Schie- >dam. "Wij zijn er trots op, dat t uw bedrijf op ons grondgebied 'ligt". Hij kon zich bijzonder goed voorstellen, dat de jubilarissen talloze voetstappen in het be drijf achter zich hebben liggen. "U heeft plezierige, maar even zeer onprettige dingen mee gemaakt. Toch is een onder scheiding van veel betekenis. Maar men dient deze in het mijns inziens juiste verband te plaatsen". Zienswijze Ter wille van de jubilarissen zette de burgemeester zijn zienswijze nogmaals duidelijk uiteen. "Men spreekt wel over lintjesregen. Dat is niet juist. Het blijft een eer een onder scheiding te ontvangen. Over het instituut onderscheidin- De gedecoreerden met echtgenotes gen hoeven we niet veel te pra ten, wel over het systeem van de indeling in klassen. Velen zien die indeling als verouderd. Ik vind ook, dat deze klasse indeling uit de tijd is. In Den Haag studeert men op herzie ning van het systeem. Een waarheid blijft het echter, dat in iedere cultuur, in ieder tijds gewricht, waar ook ter wereld in de één of andere vorm onderscheidingen bestaan. Het gaat niet zo zeer om de plak, het lintje of noem maar op. Het gaat om het gebaar, de gèste, die door de vorm waarin zij stoffelijk tot uitdruk king komt, als het ware een blijvende herinnering blijft aan dat gemaakte gebaar". Relativerend zei hij: "Net een der als wij iets voor een verjaar dag geven of een verdienste lijk lid van de voetbalclub eren. Zo gaat dat in onze monarchie, net eender als in ons gezin". Hij knoopte er wel het volgende aan vast: "In Nederland zijn wij tolerant. Die tolerantie dienen wij dan ook te tonen voor men sen, die niet onderscheiden willen worden, maar andersom dienen zij dan weer dezelfde houding aan te nemen ten opzichte van hen, die wel een onderscheiding op prijs stel len". Indruk De heer Lems toonde zich bij zonder onder de indruk van de talloze technische beroepen, die op een scheepswerf wor- Toespraak van de burgemeester Een hartelijke felicitatie den uitgeoefend. "Vooral voor mij, een man uit de administra tieve wereld, zijn die beroepen ongekend Maar ik zie, dat er echter hier ook administratie ve functies vervuld worden. Ik zeg daarop: in feite bestaat hier een eigen, aparte ge meenschap, die - wanneer alles er omheen zou wegvallen - bijna zelfsupporting zou kun nen zijn". Tenslotte onderlijnde de bur gemeester nogmaals de cen trale plaats van de mens in het WF-bedrijf. "Fijn, dat dat zo is, dat dat zo blijft en daarom is het fijn hier te zijn". Onderscheidingen Hierna reikte hij de diverse onderscheidingen uit, waarbij hij niet alleen de jubilarissen, maar met hen het hele bedrijf feliciteerde. De heer Bos haak te daarop in zijn dankwoord in en vond de onderscheidingen behalve eervol voor de jubila rissen mede eervol voor het bedrijf. Hij vroeg de burgemeester zijn dank over te brengen aan H. M. de Koningin.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1978 | | pagina 11