Boeiend verslag van een bewogen jaar 10 26ste WF-Bedrijfsjournaal: een boeiend en kleurrijk schouwspel van gemaakt. Prachtige winterse sferen bij het door de heer Keetbaas in gebruik nemen van de be sneeuwde nieuwe kade met de bijbehorende 50 tons kraan. Daarna meteen al een hoogte punt uit de film: de verhoging van de "Stena Danica". Even als haar "zuster" de "Stena Jut- landica" werd dit Zweedse ro- ro schip 2.40 meter verhoogd. Een gebeuren vol actie met het aanbrengen van verstevi gingen, het doorbranden en opvijzelen van het complete schip en het tussenvoegen van de nieuwe secties. Mens en materiaal schenen bij deze operatie tot een totale een heid te versmelten. Op artistieke wijze had de ca mera het Stena-embleem op de schoorsteen weerspiegeld in het water gevangen en ook de escorte door onze sleepbo ten van het schip gevolgd. Toepasselijk Een hernieuwde Marine-di mensie in het WF-gebeuren vormde de kiellegging van het eerste Indonesische korvet. Vergezeld van toepasselijke muziek werden de kielleg gingsceremonie, het verrijden en het verplaatsen van de sec ties van het fraai gelijnde schip in beeld gebracht. In orginele oliejas gestoken, klom de heer Zipp in een drag- Toespraak van de heer Zipp line om een begin te maken met de bouw van de overkap ping van dok 6, waar voor de Koninklijke Marine twee Stan daard-fregatten zullen worden gebouwd. Met puntige beel den toonde de camera de effi ciënte wijze, waarop deze loods in recordtijd tot stand kwam. Een indrukwekkend, nostal gisch karakter droeg het af scheid van de heer Wilton. Op een geanimeerde receptie dienden vele handen - vaak langdurig - te worden geschud, hetgeen door de heer Kien- huis met een kwinkslag op de film was vastgelegd. De prachtige koets, de vele ca deaus, waaronder een prach tig portret, de vrolijk wappe rende vlaggen en fleurige bloe men - waar de lens natuurlijk ook even in detail bij stil stond, gaven veel sfeer aan het af scheid door het personeel. Ook de WF-Harmonie, Be- drijfsschool en de Verenigin gen gaven acte de présence en maakten mede het afscheid tot een onvergetelijke gebeur tenis. Reparatie Flet herstellen van omvangrij ke schades aan de Chevron the Hague en de Grafton mar keerde duidelijk, dat ook de afdeling Reparatie haar man netje had gestaan. Altijd boeiend daarbij is het kleurrij- "In onze tak van industrie gaan de zaken niet al te rooskleurig. Dit omdat de marktontwikke lingen in internationaal ver band een niet al te positieve kant zijn opgegaan". Het lid der directie, de heer W. Zipp, zei dit onder meer in zijn welkomstwoord tot de oud medewerkers, die op maan dagmiddag 6 maart jl. naar de Doelen waren gekomen om het Bedrijfsjournaal 1977 gade te slaan. De heer Zipp heette speciaal hartelijk welkom de oud-directieleden, de heren Meeuwisse en Wilton, hun echtgenotes en overige fami lieleden. Gezien het applaus waren de gepensioneerden hen nog niet vergeten. De heer Zipp memoreerde een positie ve zijde van de huidige toe stand. "Gelukkig hebben wij de op drachten voor de drie Indone sische korvetten en de twee S-fregatten voor de Neder landse Marine. U heeft voorts in de kranten kunnen lezen de mogelijkheid van een belang wekkende order voor RSV uit Iran voor marineschepen". Hij duidde aan, dat de markt ontwikkelingen in de Reparatie ook niet bijzonder florissant zijn. "Maar wij hopen dat deze toch weer zal aantrekken". Voor de medewerkers in actie ve dienst en hun echtgeno tes^) of verloofdes(n) werd het Journaal op dinsdagavond 28 februari jl. vertoond. Deze avond werd bijgewoond door het lid der directie, de heer W. Bos en diens echtgenote, ter wijl een tweede bijeenkomst plaatsvond op maandagavond 6 maart jl., bijgewoond door de heer Keetbaas, Bedrijfsdirec teur Reparatie en echtgenote. Kleurrijk In het 26ste WF-Bedrijfsjour naal werd duidelijk geïllus treerd dat, ondanks de moei lijke tijden, die de Scheeps bouw nu doormaakt, WF in 1977 weer een aantal indruk wekkende karweien heeft ge klaard. Filmer W. Kienhuis - voor het eerst geheel zelf verantwoor delijk voor het produkt - had er Geduldig wachtend voor De Doelen

Wilton Fijenoord Nieuws | 1978 | | pagina 12