"WF heeft zijn image mede te danken aan zijn jubilarissen" 5 En tenslotte? Resumerend zou ik zeggen: voor de directe-bestemming- opdrachten geldt bovenge noemd probleem nauwelijks. Daar is de zaak beter te over zien. Je kent de orderporte feuille, de behoeften, de dead lines, noem maar op. Men be- grijpt dat het ten behoeve van de voorraad voor Reparatie moeilijker ligt. We hebben opdracht deze voorraad zo klein mogelijk te houden. Daaraan wordt zo ver antwoord mogelijk voldaan. Dat laat zich vertalen voor de afdeling Inkoop in: Artikel voor artikel bekijken hoe de kosten liggen en geldende kortingen zijn bij inkoop van welke aan tallen. De levertijd is daarbij van eminent belang. Bij de afdeling Inkoop ligt dan ook de taak om bij tijd en wijle ten be hoeve van een reparatie opdracht hals over kop pas send materiaal tegen zeer kor te levertijd te pakken te krij gen. En dat zal wel eens een zweetdruppeltje geven. Maar ons team zal trachten met alle inzet dat materiaal te kopen en daarbij zien te voorkomen, dat er in feite "onzichtbaar" geld verloren gaat door tijdverlies of door minder passend mate riaal. Overigens, mag ik het nog te veel verbreide misverstand "dat de Inkoop geld zou kun nen verdienen" signaleren en pogen het de wereld uit te hel pen. De afdeling Inkoop tracht het uiterste te doen om op verant woorde wijze de hand op de achterzak te houden. Daar ligt onze taak. Directeur IV. Bos 'Met een modern woord duidt feen tegenwoordig het beeld, dat een persoon, een instel- lin9, een bedrijf heeft, dan wel oproept, aan met image. Wil- fen-Fijenoord heeft zijn image aan u te danken. D zorgt gezamenlijk voor de 9oede klank, die van de naam WF uitgaat". Het lid der direc tie, de heer W. Bos, wees daar op nadrukkelijk in zijn toe spraak tot de jubilarissen in de kantine Hoofdkantoor op vrij dagmorgen 24 februari jl. Rij begon zijn toespraak ochter met uit een te zetten, daarom hij onder de indruk kwam van het grote gezel schap, waarin hij zich bevond. Want als je toch de balans opmaakt, kom je op een bijzon der cijfer uit: 690 WF dienstja- fen zitten hier bijeen. Ga maar oa: twee jubilarissen met 50, elf met 40 en zes met 25 dienstjaren. Als je je in al die 'oopbanen verdiept, moet je wel onder de indruk komen. Vooral van de toewijding, de lrfeet en het grote vakman-' jfehap van een ieder". De heer Bos noemde een pe- r|ode van 50 jaar, een halve ®euw, indrukwekkend. "Dat oetekent immers, dat er bij WF feensen werken, die op onge- feer 13- of 14-jarige leeftijd jdjn begonnen. Zij en het bedrijf febben gezamenlijk een hele ontwikkeling doorgemaakt. En als je ergens zo lang werkt, ontstaat er uit de aard der zaak een hechte band met het be drijf. Hieruit groeit mede het al genoemde image". Thuisfront Het thuisfront werd natuurlijk niet vergeten. "Niet alleen, dat de dames nu door hun komst fleur en gezelligheid aan deze bijeenkomst geven, maar thuis zullen zij ook wel de nodige ke ren gemerkt hebben, dat zij met een WF-er getrouwd zijn. Bijvoorbeeld als manlief weer eens laat thuiskwam vanwege het uitlopen van het werk". Hij besloot hierna met het aan iedereen toewensen van een fijne dag, waarop de jubilaris sen één voor één voor het voetlicht werden geroepen om naast de bekende stoffelijke blijken van waardering ook een persoonlijk woord in ontvangst te nemen. "U werd altijd op moeilijke kar weien ingezet, zoals hutten en salons maken", wist de heer Bos van een werkvoorberei der, voormalig scheepsbe- schieter. "U kwam als leerling scheepsbeschieter in dienst in Schiedam, ging over naar de werf in Delfshaven en keerde toen weer op het oude honk te rug. U bent een goed vakman, is evenwichtig en staat bekend ais een fijn collega". Walkapitein Een administrateur F A was begonnen als jongste bedien de bij de Walkapitein. "Daar na ging u over naar de Tijd- controle en daarna naar de Personeelsadministratie om tenslotte op te gaan in de F A. Maar op de werf staat u nog al tijd bekend als Joop van de Tijdcontrole Toespraak van de heer Bos

Wilton Fijenoord Nieuws | 1978 | | pagina 7