6 Persoonlijke toespraak "In uw vrije tijd bent u biblio thecaris. Dat betekent secuur werk. Die accuratesse spreidt u ook in uw werk in het ge reedschapmagazijn ten toon". De heer Bos toonde zich zeer tevreden over een magazijn bediende, die in zijn jongejaren aanvankelijk in de huisdrukke rij was begonnen. En tot een projectbaas Repa ratie: "U is iemand met gevoel voor organisatie en een grote werklust is u niet vreemd. U kwam als helper in de Scheepsbouw in dienst, maar bekwaamde zich later aan de toetsbank. En nog eerste elftal speler bij Sparta geweest ook "Als aangenaam mens wordt u beschreven en accuraat in het werk. Een man die zich goed weet aan te passen. Nu ook bij het opzetten van de network planning voor de korvetten". Een werkvoorbereider-calcu lator hoorde zich lovend toe gesproken Serieus Zo ook een draaier uit de Ma chinefabriek Reparatie. "U be gon aanvankelijk als leerling bankwerker en klom later op. U is een speelse figuur met een opgewekt karakter en een zeer goede ijver in het werk, kortom: een plezierig mens". En dat gold tevens zijn twee lingbroer, assistent baas in de Machinefabriek Reparatie. "Net als uw broer op de be- drijfsschool begonnen, opge klommen tot wat u nu bent. En tevens een serieus, plichtsge trouw mens met een grote toe wijding". Te spreken was de heer Bos evenzeer over een technisch inkoper. "U begon bij de Scheepsmakers, werd teke naar en groepsleider-con structeur, om uiteindelijk een vakbekwaam technisch inko per te worden, die door zijn vakkennis, integriteit en warm menselijk karakter een vriend en mentor is voor de jonge ren". Een werkvoorbereider-calcu lator had zich gestaag ontwik keld vanaf draaier en diverse tussenstations tot zijn uitein delijke functie. "U staat goed aangeschreven bij de collega's, is een goed vakman en maakt zich in de vrije tijd verdienstelijk in de Vo- gelbond. U heeft onder meer het groot-keurmeestersdiplo ma". Een scheepsbeschieter was als timmerman begonnen. "U heeft nog veel gedaan aan die serie Shell-schepen. In die tijd hele knullen van 9.000 a 10.000 dwt. Uw snelle werk tempo was en is nog steeds opvallend. En in uw vrije tijd uw belangstelling voor koning voetbal: Feyenoord in dit ge val Accuratesse "U legt in uw werk een grote accuratesse aan de dag". Dat hoorde een administrateur F A. "Eerst was u kantoorbedien de in de magazijn-administra tie. Later voerde u werkzaam heden uit in verband met aan wezigheidscontrole en tijdver- antwoording. In uw vrije uur tjes heeft u als hobby de lucht vaart en de militaire luchtvaart in het bijzonder". De heer Bos liet zich lovend uit over de ijver en precisie van een tuin man. "U werkte eerst als bik ker, toen als schilder. Na her stel van uw ziekte werd u tuin man en haalde op dat gebied in de avonduren een vakdiploma. U is een betrouwbare mede werker, die buiten de werkuren graag op paling mag vissen". Een machinale brander was als helper in de Scheepsbouw be gonnen. "Toen werd u knipper, daarna handbrander, om ten slotte machinale brander aan de Telerex te worden. Een zeer gewaardeerde kracht". FHij toonde zijn medeleven tot een ijzerwerker uit de Reparatie. "Door uw rugklachten kunt u momenteel het werk niet meer uitvoeren. Ik hoop, dat de ge zondheid toch weer mag te rugkeren. In ieder geval is het een goede zaak, dat u deze ju bileumviering meemaakt". "U werd van meubelmaker om geschoold tot kraanrijder". De heer Bos kon zich voorstellen, dat dat geen gemakkelijke opgave was geweest. "U werd echter een vakkundig kraanrij der hier in Schiedam, later op Delfshaven en toen weer terug in Schiedam, waar u nu op de buitenkranen werkt. Vakman Hij tipte ook de watersnood ramp van 1953 nog aan, toen een draaier uit de Machinefa briek Reparatie daar zijn werk niet kon uitvoeren en daarom tijdelijk werd ingeschakeld bij de opleidingen in de Bedrijfs- school. "U is een bekwaam vakman en komt sympathiek over. Een evenwichtig iemand en een liefhebber van voetbal". Het goede humeur van een lichtdrukker, aanvankelijk fit- ter/pijpenbewerker, werd ge prezen. "Na uw ziekte werd u lichtdrukker. In uw vrije tijd doet u veel voor de reserve- politie in Rotterdam en mag daarbij tevens graag vissen". Een koperslager/fitter was tij delijk bij WF weggeweest om vrijwillig te dienen bij de Ko ninklijke Marine. "En toen kwam u weer terug. Goed zo. Een uitstekend vakman en een echte kameraad. U heeft bo vendien de gave van kennis overdracht van uw vakman schap op jongeren. Dat is van veel waarde". De heer Bos sprak tenslotte een chef verpleger toe. "U bent medisch prima onderlegd; u weet er erg veel van, maar bo vendien - en dat is van veel nut - bezit u een technische knob bel, waardoor u zeer goed overweg kunt met de diverse moderne apparatuur. Prima"! Het overhandigen van het geschenk onder couvert

Wilton Fijenoord Nieuws | 1978 | | pagina 8