Examens 15 avond kan beginnen met een koud buffet. Wij hadden dit ook gelezen en gingen daarom van de brug via de bar naar het dek waar gedineerd werd. Het voorgerecht wordt door kel ners geserveerd, maar de andere lekkernijen staan uit gestald op grote tafels. Het zelfbedieningssysteem biedt je de mogelijkheid zaken die je erg lekker vindt wat extra op je bord te leggen. En dat kun je zelfs een tweede maal en voor de heel sterken een derde maal doen!! Het verder doorbrengen van de avond aan boord bleek geen probleem te zijn. Met ons gezelschapje was er nog een groep van 400 Engelse meis jes van een jaar of zeventien en de twee groepen ontmoetten elkaar bij de discjockey. De Engelse meisjes hebben ge wonnen. Geen wonder, nume rieke overmacht De volgende morgen in Enge land! Stralende blauwe lucht, maar ongelofelijk koud!! Veel later op de dag zouden we in de Yorkshire Post lezen, dat het in april gedurende 56 jaren niet zo koud was geweest! De volgende dag in Europoort zouden we ontdekken dat wij met de stralende zon-dag bij zonder geboft hadden, vooral omdat het in Rotterdam en omstreken de gehele dag had gesneeuwd! (11 april). Met de bus naar York waar de beroemde Minster het eerste toeristische object was, dat moest worden bekeken. Wan delend door de Middeleeuwse straatjes van de Shambles in glorious sunshine, genietend van de morning-coffee in een restaurant en hier en daar een inkoopje verrichtend, omdat het "veel" goedkoper was, werd de ochtend besloten met een lunch. De 2de jaars Pijpenbewerkers met de heren Torenvliet en Fleischhauer De heer Noos met zijn 2de jaars Booglassers Daardoor gesterkt werd het befaamde Spoorweg-museum bezocht van British Railways. Dit bleek een unieke hal te zijn, waar 150 jaar spoorwegen en stoom bij elkaar waren ge bracht. Roemruchte lokomo- tieven, spoorrijtuigen, maar ook serviesgoed, treinkaar tjes, uniformen, modellen etc. etc. waren tentoongesteld in een geweldig museum. Na de Engelse tea te hebben gedronken en gegeten, ja zo doen ze dat in Engeland, terug per bus naar Huil. Na de in scheping, maar voor de bar, werd onze groep weer door ka pitein Allery verwacht op de brug. We wisten nu al bijna hoe het moest! Maar de "show" van de kapitein werd door ons ge weldig gewaardeerd. Dit 12.000 tons schip "de Nor- land" moet namelijk via een sluis de open zee weer berei ken. En U moet bedenken dat de sluis er al was voordat het schip op de tekentafel stond. De grootste maat schip werd ontworpen, dat nog net, maar dan ook nog net in de sluis zou passen. Na een 180° draai, gleden we heel voorzichtig ma noeuvrerend de sluis in met aan elk boord een voet ruimte tot de sluiswandü Good show! Op de terugreis was er geen groep meisjes aanwezig om het amusement te delen. Niet temin hebben we genoten van de terugreis met de uitsteken de verzorging en gastvrijheid van de officieren van de Nor- land. Het was een geweldig uitje! Hartelijk dank North Sea Fer ries. Het was Ferry Good indeed! Toen we in Europoort in de bus stapten sneeuwde het Het examenwerkstuk Pijpenbewerken Het tweede leerjaar Scheepsbouwers met hun leraren Van Bokkum, Mes (links) en Van Duivenbode en De Bie (rechts)

Wilton Fijenoord Nieuws | 1978 | | pagina 17