rv BLO IS VAN TRESLONG Jonker Willem Blois van Treslong werd omstreeks 1529 te Den BrieI geboren. In 1556 ging hij in de zeedienst en vocht tegen Fransen en Turken. In 1566 sloot hij zich aan bij het Compro mis der Edelen. In 1568 bevond hij zich in het leger van Lode- wijk van Nassau; hij streed bij Heiligerlee en Jemmingen. In 1571 ontving hij van Prins Willem van Oranje een bestelling tot het uitrusten van twee schepen. In 1572 nam hij deel aan de verovering van Den Briel; op zijn aandringen werd de stad voor de Prins behouden. Het volgend jaar versloeg hij als admiraal van Holland een vloot die Middelburg trachtte te ontzetten. In 1585 was hij admiraal op de vloot die Antwerpen moest ontzetten. Hij kreeg twist met de andere admiraals, werd ge vangen genomen en onrechtvaardig behandeld. Op aandrang van Koningin Elizabeth werd hij vrijgelaten en in 1591 door het Hof van Holland vrijgesproken. Door Prins Maurits benoemd tot luitenant-houtvester van Holland. Bloisvan Treslongstierfin 1594 op het HuisSwieten bij Leiden. Marine Voorlichtings Dienst OR-verkiezingen 2 De heren De Ruyter en Hartman leggen de heer Barentsen de werking van de laskap uit jurist bij de Koninklijke Marine kwam. "Uit hoofde hiervan kan ik zeggen, dat ik de werven lang ken. De contacten ermee zijn altijd allerplezierigst ge weest. Ik wil hier benadrukken, dat de jurist een rol speelt bij de bouw van schepen. Ik zou hem zeker de geestelijke kiel- legger willen noemen. Tenslotte is het toch zo, dat aan de bouw het onderhande len, de commercie en het con cipiëren van het contract voor afgaan. Vandaar dat ik het ten zeerste op prijs stel nu ook daadwerkelijk een kiel te heb ben mogen leggen en ik wens de werf Wilton-Fijenoord een voorspoedige bouw van het schip toe". De heer Zipp blikt goedkeurend naar het laswerk van de heer Barentsen De las wordt nog even gefatsoe neerd met het bikhamertje Contracten De heer Barentsen memoreer de, dat hij 32 jaar geleden als Op 10 en 11 mei jl. werden de verkiezingen voor de Ondernemingsraad gehouden. Het aantal opgeroepen kiesgerechtigden bedroeg 3074. Er werden 1584 stembiljetten ingeleverd, 51,5% van het totaal. Het aantal blanco/ongeldige stemmen was 8, waar door in totaal 1576 geldige stemmen werden uitge bracht. Met 20 te bezetten zetels gaf dit een kiesdeler van 78,8. Gekozen werden: Van de Industriebond CNV: T. Kuypers H. de Hoog G. Haleplioglu H. v. Westreenen J. Wetter Van de Industriebond NKV: G. Vermeulen Van de Industriebond NW: J. Eijkenboom W. J. v. Schellebeek A. J. Etman G. H. Gort M. Engin C. Stam A. de Jong H. F. Renker J. R. van Vlier A. M. Wesdorp J. Akkerman A. Hoogendijk Van de Ver. Hoger Personeel RSV: P. Ploeg J. Hoogvorst De uitslag werd vastgesteld door een Commissie bestaande uit de heren: A. v. d. Bosch, A. J. Etman, J. Eijkenboom, J. Kranenburg, P. Meulendijk, W. J. van Schellebeek en H. J. Tamminga. De installatie-vergadering van de nieuwe Onder nemingsraad vond plaats op vrijdag 26 mei j.l. In het eerstvolgende nummer van het WF-Nieuws komen wij nog uitgebreid op deze verkiezingen terug.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1978 | | pagina 4