Elevators kregen opknapbeurt "Aan het eind van donkere tunnel is altijd weer licht" 5 Onlangs waren weer eens een paar graanelevators van de Graan Elevator Maatschappij bij ons aan de werf. Dit keer be trof het de GEM 43 en 44, die voor het ondergaan van dok ken en verven tegelijkertijd in dok 2 werden drooggezet. De elevators in dok Directeur W. Zipp bij jubilea: "De samenleving kent perio den van opgang en daling. Mo menteel zijn de omstandighe- i den niet rooskleurig". Na deze i opmerking vergeleek het lid i der directie, de heer W. Zipp, i tijdens zijn toespraak tot de ju- I bilarissen in de kantine Hoofd kantoor op vrijdagmorgen 28 april jl. deze economische cycli met een tocht door een berg landschap. "Men gaat dan soms door een donkere tunnel. Dat doen wij nu ook. Maar ik ben er zeker van, dat die gang door de duis ternis voorbij zal gaan. Aan het ;eind van zo'n tunnel bevindt <zich altijd weer het heldere daglicht". Maar eerder had hij de aanwe zigen hartelijk welkom gehe- tten. Hieronder bevonden zich behalve de "weder- of betere helften" van de jubilarissen, de Burgemeester van Schiedam, de heer drs. A. J. Lems en diens ^secretaresse, mevrouw Stof- 'felen. De heer Zipp liet zich bespie gelend uit over het prille begin, toen de jubilarissen met een dienstverband van 40 jaar bij WF waren gekomen. "Toen heerste de crisis. U heeft het staartje ervan nog meege maakt; u kent ook aan den lijve de gevolgen ervan". Opbloei "Gelukkig kwam na de 2de we reldoorlog een opbloei, waar door het mogelijk was aan ve len meer of minder passend werk te verschaffen. Degenen onder u, die nu hun 25-jarig dienstverband vieren, zijn hier van een voorbeeld". Hierna kwam de heer Zipp tot zijn in de aanhef vermelde uit spraak, waaraan hij vast knoopte: "Ik geef toe, dat het beeld, dat ik zoeven gebruikte, nogal een passieve indruk maakt. Om tot verbeteringen te komen, moeten wij -zo lang de omstandigheden zich voor doen- echter zelf eveneens iets doen. De afgelopen jaren zijn hiervan een voorbeeld". De heer Zipp merkte op, dat velen hun beste krachten aan het be drijf hebben gegeven. "Hierbij is de steun van het "thuisfront" altijd onontbeerlijk gebleken. Daarom betrek ik gaarne de dames in dit feestelijke gebeu ren en wil hen van harte dank zeggen voor hun medeleven en steun". Nieuwbouw In zijn persoonlijke toespraak tot de jubilarissen zei hij tegen een afdelingsbaas: "U maakte heel wat nieuwbouwschepen Toespraak van de heer Zipp

Wilton Fijenoord Nieuws | 1978 | | pagina 7