6 Felicitaties voor de heer Karreman afdelingsbaas. "U bent geen makkelijk mannetje. Maar u weet alles van de kranen en het onderhoud ervan, prima!" Na dat de burgemeester zijn toe spraak tot de gedecoreerden had gehouden, ging de heer Zipp verder met zijn persoonlij ke toespraken tot de jubilaris sen met een 25-jarig dienstver band. Een ijzerwerker uit de Las- loods bleek een kampioen-vis ser te zijn. "Noodgedwongen doet u nu het lichte plaatwerk. Maar dat heeft toch ook zijn charme!" Controle op deze weg!" De Order Cen trale Rep. was de bakermat ge weest van een bedrijfsleider. "Later bent u zich met de com puter bezig gaan houden. Dit om na te gaan of een ingewik kelde opdracht wel op tijd klaar komt. Men noemt dat netwerk-plan ning en zo meer. Ik hoop, dat u het in de toekomst maar bij zonder druk mag hebben". Het belang van goed gereed schap kwam uiteraard even zeer aan de orde. Tegen een controleur uit de machinefa briek Reparatie: "U controleert het gereedschap, repareert en onderhoudt het. Dat is van zeer veel gewicht. mee. Ik denk slechts aan de Sealand voorschepen en de aangename herinneringen aan de Slesvig. Door de aan- en af bouw deed'u veel ervaring op, waardoor u nu het werkvoor- bereidingswerk voor de fregat ten kunt doen". In de zeer lange periode, dat een kraanrijder hier werkte, was hij de heer Zipp eigenlijk nooit tegengekomen. "Dat komt doordat u uw werk altijd op hoog niveau verricht. Vaak op de portaalkraan. Goed voor de bedrijfsband is, dat u veel vuldig zieke collega's be zoekt". Ook toonde hij zijn waardering voor een pijpfitter. "U brengt een schip tot leven. Het is eigenlijk een systeem als in het menselijk lichaam". Bedrijfsschool Daarna werd het nut van de Bedrijfsschool, die een draaier had gevolgd, in het licht ge steld. "Velen in het bedrijf ko men van onze school. Een goe de zaak. U beheerst uw vak zo danig, dat u nu aan het hoog waardige M 113-werk kunt meedoen". Dit verfijnde werk wordt ook verricht door een werkvoorbe reider. "U begon als jongste bediende. Daarna werd u leer ling in de koperslagerij en later bankwerkerij. En thans werkt u al jaren in de geschutsbouw, nu bij de RDM". De heer Zipp dankte een Groepsleider F A uitvoerig. "Maar speciaal wil ik de aan dacht vestigen op het vele werk dat u deed inzake de fi nanciële afwikkeling van de Defensie-opdrachten". Een ijzerwerker/aftekenaar had de hele ontwikkeling inza ke het afschrijven in de Scheepsbouw meegemaakt. "U deed dat altijd met veel ijver. En in uw vrije tijd mag u graag fotograferen". Hij knikte daarop een afde lingsbaas uit de reparatie vriendelijk toe. "Als zeilmaker/- tuiger ontwikkelde u een leuke hobby: scheepjes snijden en in flessen doen. Voorts weet u alles van tuigages en boven dien staat u goed aangeschre ven bij de collega's". Een technisch inkoper had ei genlijk meer dan 40 jaar bij WF doorgebracht. "Maar", zei de heer Zipp, "door ons systeem van telling komen wij toch maar op 40 jaar. Echter, in 1929 bent u bij het zelfstandi ge Etablissement Fijenoord in dienst gekomen. Daarna hebt u een hele ceel van beroepen uitgeoefend". Een ongeluk was er de oorzaak van, dat iemand gereedschap uitgever was geworden. "U doet dat werk goed en u oefent controle op dat gereedschap uit: zeer waardevol. Overigens is die Marine-hal voor het ge reedschap een prachthal ge worden, is het niet?" Met een vrolijke lach stapt een afdelingsbaas NB altijd door het leven. "U vindt het leven wel lollig. Mooi zo. Nog met ontslag geweest om het geluk overzee te zoeken, maar toch weer op het oude honk terug gekeerd". De heer Zipp onderstreepte nogmaals met klem, dat het in de kwaliteitszorg van door ons af te leveren producten in feite gaat om de kwaliteit van het werk, die iedere afzonderlijke man in zijn werk legt. Dit tijdens zijn speech tot een controleur van de Kwaliteitsdienst. "En leggen zij hun kwaliteiten in het werk? Ja? Fijn zo en voortgaan Veelzijdig De veelzijdigheid van een frai- ser was niet onopgemerkt ge bleven. "U kunt met alle soor ten van draaibanken overweg. U onderhoudt deze en helpt altijd snel bij storingen. Dat is de service waarom ons bedrijf bekend staat". Een projectbaas Rep. was een bekwaam pijpfitter geweest. "Maar nu komt u in de koper slagerij wel vele andere mate rialen ook tegen, is het niet?" Een verhandeling volgde. De heer Zipp sprak met warm te een projectleider uit de Nieuwbouw toe. "U houdt zich bezig met de drie korvetten voor Indonesië. Na de HTS kwam u bij WF, waar ook uw va der als baas werkte. U begon met veel enthousiasme op de tekenkamer, wel zodanig, dat u af en toe zelfs afgeremd moest worden. Heel goed!" Gieterij Een administrateur-prod. was in onze voormalige Gieterij be gonnen. "In onze tak van indus trie is dat vak bijna uitgestor ven. U heeft nog modellen ge maakt voor het gieten van de fundaties op Fijenoord voor de MAN-motoren. In uw vrije tijd ontwikkelde u een passie voor het klaverjasspel". De heer Zipp toonde zich zeer ingenomen met de dierenlief de van een afdelingsbaas. "U houdt van dieren. U heeft een hond en zes katten". Hierop liet hij zich uitvoerig voorlich ten omtrent de interactie tus sen hond en katten. En met een lach tot een andere Toespraak tot de heer v. d. Velde

Wilton Fijenoord Nieuws | 1978 | | pagina 8