IR3I 8 4 naar 5 zetels) en de VHP (van 1 naar 2 zetels) en verlies voor het NKV (van 2 naar 1 zetel), het NW (ondanks de terug gang van 14 naar 12 zetels nog steeds een ruime meerderheid bezittend) en de BLHP (dit keer te weinig stemmen voor een zetel). Opvallend was dat de Turkse kandidaten van het CNV en NW veel stemmen voor hun partijen hebben inge bracht. Terugblik De installatievergadering van de nieuwe OR vond plaats op 26 mei jl. in de kantine Kop Ha ven. Voordat het zover was, werd 's morgens eerst de oude raad uitgeluid. De voorzitter, de heer W. Bos, dankte alle le den voor hun inzet en in het bij zonder die leden, die in de nieuwe OR geen ztting meer zullen hebben. Terugkijkend op de afgelopen zittingsperio de somde hij nog eens een aantal belangrijke zaken op, waarmee de OR was gecon fronteerd, zoals de RSV Stra tegie Nota, Herstructurering MF, Integrale capaciteitsplan ning en hoogtepunten als het 20-jarig bestaan. "Sommigen van u nemen mis schien met gemengde gevoe lens afscheid. Opgelucht om van een stuk zware verant woordelijkheid af te zijn. Maar velen zullen toch ook dit werk missen, waar ze al die tijd zo nauw betrokken bij zijn ge weest. Misschien heeft u wei eens wakker gelegen van de problemen, want wat is wijs heid". De heer Bos meende dat ondanks de vele problemen er zeker ook goede momenten zijn geweest. Hij prees vooral de onderlinge band in het optreden van de raad, die altijd kans gezien heeft één lijn aan te geven. "We zijn overtuigd van het be lang van de OR, van een kri tisch volgen van het beleid. Dit werk dwingt respect af. Na mens de onderneming van har te bedankt". Als stoffelijke blijk van waardering bood hij daar op de scheidende OR-leden nog een fraaie herinnering aan. De heer Eijkenboom dankte de aftredende leden namens de Kleine Commissie en de heer Meulendijk spoorde - als schei dend OR-lid - de nieuwe raad aan er de schouders onder te zetten. "We hebben meer meegemaakt op dit gebied". Extra belasting "Samen moeten we streven naar een gezonde onderne ming, waar het goed werken is". Dit zei de heer W. Bos tij dens de installatie-vergade ring van de nieuwe OR. Hij dankte de leden, dat zij zich be schikbaar hadden willen stel len. "Het betekent een extra belasting. Het aanvaarden daarvan is een positieve zaak. De directie van WF waardeert de raad positief, ook als veelal kritisch een spiegel wordt voorgehouden". Hij noemde als taken van de OR de belan gen van het personeel in het oog te houden en daarbij te vens de belangen van de gehe le onderneming. Ook wees hij op de hoge standaard van oor deelsvorming die de raad heeft bereikt. "Dit schept bepaalde verplichtingen. Hieraan is het belang van de raad gerela teerd. Vele idealen worden hier gekoesterd. Zowel door de di rectie als door de werknemers. Die idealen hoeven niet altijd zo verschillend te zijn. Hierin kan een sterke gemeenschap pelijke band liggen". Door het vuur Met klem benadrukte de heer Bos nog eens de grote inzet die nodig zal zijn om de proble men in onze bedrijfstak tege moet te kunnen treden. "Het vraagt heel wat om een bedrijf met een grote en trotse tradi tie als WF door het vuur te sle pen. Ik hoop dat u allen in een goede verstandhouding uw werk met voldoening en suc ces zult kunnen doen". Inmiddels is ook de nieuwe Kleine Commissie bekend. De ze bestaat thans uit de volgen de leden: J. Eijkenboom, P. Ploeg, G. J. Vermeulen, A. J. Et- man en T. Kuypers. V.r.n.l. de heren Kollewijn, Bos, Eijkenboom, Kranenburg, en Klüte il 'n Echte stembus Overzicht van de nieuwe O.R.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1978 | | pagina 10