■1 "Schiedam economisch sterk afhankelijk van de scheepsbouw" 8 J. H. van Velzen correspondentie D.S. 25 jaar A. Viveen projectbaas N.B. 25 jaar P. v. Vliet ketelmaker Rep. 25 jaar Wethouder drs. R. Schee res: "Er is het gemeentebestuur van Schiedam alles aan gele gen om de gevolgen, ontstaan door de problemen in de scheepsbouw, op te vangen. Dat wil zeggen, dat er alles aan gedaan wordt om behalve de bestaande arbeidsplaatsen te handhaven, ook nieuwe te creëren. Dat is vooral nodig door het verdwijnen van Gusto als bouwlocatie en evenzeer door het sluiten van scheeps werf de Jong. Maar op het laat ste terrein zullen wij voor 300 nieuwe arbeidsplaatsen in de zeer nabije toekomst kunnen zorgen". De wethouder van Economi sche Zaken van Schiedam, de heer drs. R. Scheeres, toonde naast zijn somberheid ten aan zien van de scheepsbouw in Nederland en over de hele we reld toch ook optimisme over de voortzetting van deze tak van industrie in Schiedam en over nieuwe, andere mogelijk heden. Hij deed dat tijdens de jubileumviering op vrijdag 30 juni jl. Bijzonder "Ik ben blij hier te staan en wel om drie redenen. Ten eerste: ik doe dit niet vaak, dit toespre ken van de jubilarissen, omdat de burgemeester dat zelf voor zijn rekening neemt, maar van daag treedt zijn jongste doch ter in het huwelijk en uiteraard wil hij die dag niet missen". Als tweede reden gaf hij aan: "WF neemt een bijzondere plaats in Schiedam in. En wel a) omdat het hier het grootste industriële bedrijf is en b) om dat - hoewel WF in een econo misch moeilijke sector werk zaam is - dit het bedrijf is, dat als kurk fungeert, waarop Schiedam drijft". Hierop ging de heer Scheeres nader in. "Schiedam was vroe ger afhankelijk van de gedestil leerd-industrie. Dat is lang ver leden tijd. Die afhankelijkheid is overgegaan op de scheeps bouw of in groter verband: de metaalindustrie. Ruim 30 pro cent van de mannelijke be roepsbevolking is in de scheepsbouw werkzaam, ter wijl het landelijk gemiddelde 5 procent bedraagt. Daarom is deze industrie van vitaal be lang voor Schiedam". Bestrijden Hij kwam tot zijn in de aanhef van dit artikel geciteerde uit spraak, waarbij hij er op wees, dat Schiedam alleen niet bij machte is de negatieve ontwikkelingen van het huidi ge tijdsgewricht tegen te hou den, maar wel dat het er alles aan doet de oorzaken en ge volgen zo veel mogelijk te be strijden. Als laatste reden, waarom de wethouder het prettig vond bij WF de onderscheidingen te mogen uitreiken gaf hij op: "Ik vind het gewoon prettig als mens hier de mensen te ont moeten, die als erkenning voor hun inzet gehuldigd worden. Bovendien straalt de Koninklij ke Onderscheiding, die zij zul len ontvangen, af op het hele bedrijf". Toespraak van wethouder Scheeres Het opspelden van een Koninklijke Onderscheiding

Wilton Fijenoord Nieuws | 1978 | | pagina 10