"Het liefst zou ik er één grote familie van maken" 9 Systeem Hij zette wel enige vraagte kens bij het systeem van onderscheidingen. "En dat mag ook. Natuurlijk is het be langrijk, dat als iemand zich 40 jaar lang heeft ingezet in de re paratie, de nieuwbouw, admi nistratie of bij de landactivitei- ten, geëerd wordt door middel van een onderscheiding. Er is beslist niets tegen een blijk van waardering. Ik vind alleen, dat het systeem op zich vatbaar is voor enige herziening". Wel riep de heer Scheeres op tot wederzijds respect tussen de categorieën, die wel en die niet in aanmerking willen ko men voor een Koninklijke Onderscheiding. Tenslotte dankte de heer Bos de wethouder voor het feit, dat hij namens Hare Majesteit de Koningin de onderscheidingen uitreikte en verzocht hem te vens namens de onderschei den WF-ers hun dank aan onze vorstin over te brengen. De gedecoreerden met hun echtgenotes Mevrouw C. L. Rissema: "Ze luisteren altijd serieus naar me", zegt mevrouw Rissema. Voor een interview met ie mand van de WF-voetbalclub verwacht je nou niet direct een vrouw aan te treffen, omdat voetbal toch nog steeds als een specifieke mannensport wordt gezien. Het enthousiasme waarmee mevrouw Rissema over de ver eniging praat, heeft je echter gauw van dat idee afgeholpen. Door met haar man mee te gaan is ze bij de in 1946 opge richte club gekomen. "De vrouwen van andere spe lers waren daar ook. Dat klikte meteen. Want ja, je hebt alle maal een jong gezinnetje en dan is er natuurlijk van alles om over te praten. Het was dan zo gezellig, vaak met de kinderen erbij, dat we soms na de wed strijd zeiden: wat hebben de jongens eigenlijk gedaan?" Gaandeweg is ze steeds meer in de vereniging gegroeid, ook toen het op een gegeven mo ment bergafwaarts leek te gaan. "De laatste jaren hebben gelukkig een ommekeer ge bracht. Het gaat nu geweldig. We hebben een fijn bestuur, dat er keihard tegenaan gaat en de vereniging groeit ge staag". "Stekkie" Via het golfterrein bij WF en de Maaskant kwam de vereniging tenslotte op het Harga-sport- park bij de wielerbaan terecht, waar voor het eerst over een kantine kon worden beschikt. In die kantine heeft mevrouw Rissema haar "stekkie" bij de club gevonden. "Dat is een aanwinst hoor, zo'n kantine. Je kunt dan tenminste eindelijk de mensen fatsoenlijk ontvangen. Ook kun je er van alles organiseren, wat met na me voor de jeugdbegeleiding grote voordelen biedt". Wat trekt haar nu zo in dat kan- tinewerk? "Het zaken doen hè, dat zit me in het bloed. Vroeger heb ik in een groentezaak gestaan en we hebben ook nog een tijdje het agentschap van een krant gehad. Ik vind het heerlijk om verantwoordelijkheid te dra gen. Bovendien is er het con tact met de mensen. De spe lers komen na de wedstrijd naar de kantine, dan kun je even met iedereen een praatje maken". Fanatiek Is zij zelf ook "voetbalgek"? "Ach, van het spel heb ik niet zo veel verstand. Als er maar sportief gespeeld wordt. Vroe ger was het veel leuker, nu gaat het er zo hard aan toe, dan wor den er gauw brokken gemaakt. Het maakt mij niet zo zeer uit wie er wint of verliest". Later in dit gesprek verspreekt zij zich, als ze zegt: "Naar het veld ga ik niet meer, daar kan ik niet meer tegen. Ik geloof dat ik er te fanatiek voor ben". Toch moet er iets zijn wat haar juist aan de voetbalsport bindt. "Kijk" zegt ze, "voetbal is een teamsport, dat is het mooie. Het samen aan iets bezig zijn trekt me enorm. Ik voel me dan ook heerlijk met een heleboel mensen om me heen. Het liefst Mevrouw Rissema: ze luisteren altijd serieus naar mij zou ik er één grote familie van willen maken. Dat lukt wel aar dig. De vrouwen gaan vaak mee, wij stimuleren dat. Als er een nieuw lid bij de club komt, proberen we die altijd op te vangen. Zo van: joh, neem je vrouw of verloofde eens mee". Duizendpoot Zijn al die bezigheden bij de voetbalclub nog wel te combi neren met het huishouden? "Gelukkig gaat dat wel, door dat mijn man thuis veel doet.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1978 | | pagina 11