Na vijftien jaar WF terug naar Spanje Ideeëncommissie Band Idee 1315 Idee 1316 Idee 1317 Kampioen eerste klas R.V.B. Ook in de vereniging is hij erg actief". De heer Rissema (vroeger kraanrijder bij WF), die tijdens dit gesprek regelmatig zijn vrouw aanvult, is bijzonder enthousiast voor de vereni ging. Hij doet bestellingen voor de kantine, maakt schoon, kortom een echte duizend poot. "Ja", zegt zijn vrouw weer, "we doen alles samen. We nemen wel eens wat te veel hooi op de vork hoor. Mijn grote fout is dat ik nooit iets uit handen wil ge ven. Ik kan geen verantwoor ding loslaten. Soms zegt m'n man dan: ben je belazerd, neem je dat er nou ook nog bij". Jeugd Over animo bij de jeugd heeft de vereniging niet te klagen. "Die is echt enthousiast. Hulp vaardig ook, want in de kantine knappen ze bijvoorbeeld aller lei klusjes op. Het is altijd tante Cathrien en ome Willem, toch een teken dat je wat voor ze betekent. Alleen gaat het me wel eens aan het hart, dat veel ouders haast nooit komen kijken. Ach, het is natuurlijk geen topvoet bal, want waar de bal is, zie je al die 22 knaapjes lopen. Maar niettemin zou er best eens wat meer belangstelling voor mo gen zijn". Bestaat er tussen de vereni ging en het bedrijf WF nog een band? "Die is er zeer zeker. Veel leden werken bij WF en er treden veel familieleden van WF-ers toe tot de vereniging. Ook heeft de club een goed contact met het hoofdbestuur en de andere verenigingen van WF. Ja, we hebben een fijne vereni ging met een goed bestuur, dat zich bijzonder inspant. Straks krijgen we samen met WK - waarmee een prima samen werking bestaat - een prachti ge nieuwe accommodatie in sportpark Bijdorp. Dan ont staan er ongekende mogelijk heden. We zijn daar erg trots op". Hoewel mevrouw Rissema niet zo piepjong meer is, denkt ze nog niet aan stoppen met dit werk. "Nee, we gaan rustig door zo lang het nog kan. Je leeft er voor hè. Als er geen voetbal is, gaan we wel naar onze caravan in Epe, maar ja, je bent toch uit je doen Ontroerd Gevraagd naar iets wat haar bijzonder is bijgebleven, zegt zij: "Twee jaar geleden was een etentje georganiseerd, wat bij zonder gezellig was. Na afloop zeiden ze: gaan jullie maar naar de keuken. Dat was niet zo vreemd, want dat waren we toch wel van plan. Eenmaal te rug in de zaal stonden daar drie prachtige tuinstoelen met een tafel, aangeboden door de se lectie. Toen heb ik wel gehuild, zo ontroerend was dat". Sedert de vorige publicatie werden drie ideeën beoor deeld. Alle drie ideeën werden beloond met een totaal aan premie van f 600,-. Ingediend door C. A. N. Inzender heeft een gatenzaag geconstrueerd voor het zagen van gaten goed voor een dia meter van 161 t/m 289 mm. Deze zaag wordt gebruikt aan boord van de standaard-fre gatten en korvetten voor het maken van doorvoergaten. Het door inzender ontworpen gereedschap voldoet goed en werkt kosten-besparend. Premie f 500,-. Ingediend door J. R. Het vervoer van zuurstofcylin- ders op speciaal daarvoor ge construeerde pallets over de openbare weg. Inzender kwam op deze ge dachte, omdat tijdens het tran sport van en naar Hoek-Loos in Spijkenisse, het bedrijf waar van WF de zuurstof betrekt, een begeleider mee moet voor het laden en lossen. Door met speciale pallets te werken kan een begeleider worden uitge spaard. Mogelijk gaat in de toekomst het transport verzorgd worden door Hoek-Loos. In afwachting hiervan aan inzender een aan moedigingspremie van f 50,-. Ingediend door J. T. Inzender stelt voor om in Las- loods-Oost een plaat op te hangen met aanwijzingen ten aanzien van het aarden van werkstukken die tijdens het hechten in positie worden ge houden met behulp van een kraan. Beter lijkt aan alle betrokke nen een schriftelijke instructie hierover te geven. Het meedenken en zoeken om de veiligheid te bevorderen le verde een premie op van f 50,-. Proficiat aan de inzenders. Heeft u ook een goed idee, Wacht niet te lang: in de bus ermee! A.P. De heer Cortes Tarazona is één van de eerste Spanjaar den die bij WF in dienst trad. Na vijftien jaar trouwe dienst is de heer Cortes Tarazona, die bij de afdeling branders werk zaam was, onlangs terugge keerd naar zijn geboorteland. Vlak voor zijn vertrek poseerde hij te midden van zijn collega's nog even voor onze fotograaf.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1978 | | pagina 12