if "Het zelf bezig zijn met je wagen, daar gaat het om bij de WAC" 12 De heer C. Teerds: "Het is eigenlijk wel een beetje uit de hand gelopen", zegt de heer C. Teerds wanneer de groei van de Wilton-Fijenoord Automobiel Club ter sprake komt. Als één van de eerste pioniers heeft hij van meet af aan - nu 10 jaar geleden - de stormachtige ontwikkeling van de club mee gemaakt. Met 3000 leden is de WAC, zoals de club in "de volks mond" genoemd wordt, dan ook verreweg de grooste ver eniging van WF. De heer Teerds vervult nog steeds met veel plezier de functie van commissaris. Wat houdt dat precies in? "Allereerst het werk aan de pompen, waar dagelijks vele li ters benzine worden wegge- tankt en verder het regelen van afspraken voor bijvoorbeeld een doorsmeerbeurt en het uitgeven van de gereedschap pen. Het is leuk om de mensen te kunnen helpen. Allemaal liefdewerk oud papier trou wens hoor. Soms denkt men dat het een betaald baantje is, maar dat is beslist niet waar. Het fijne van dit werk is, dat je na kwart voor vijf allemaal ge lijk bent. Iemand met een hoge functie in het bedrijf moet bij de pomp net zo goed op zijn beurt wachten als ieder ander". Motor Waar is volgens hem de sterke groei van de WAC aan toe te schrijven? "Kijk eens, veel mensen heb ben tegenwoordig een auto. Autorijden is duur en dan is de korting op de benzine toch mooi meegenomen. Boven dien kun je, als je een beetje handig bent op de WAC zelf veel aan je auto doen, omdat daar alle materialen en facili teiten voorhanden zijn". Om zo'n grote vereniging te la ten functioneren is natuurlijk een goede leiding nodig. "We hebben een prima be stuur met een actieve voorzit ter, die als een soort motor voor de club fungeert. Ook heeft de directie van WF het werk van de WAC altijd gesti muleerd". Is het niet moeilijk om bij zo'n gigantische vereniging een onderlinge band te kweken? "Inderdaad. Wel is er een hech te band tussen de commissa rissen onderling, maar met de leden is dat veel moeilijker. Dat zie je duidelijk op een jaarver gadering, waar - buiten de commissarissen - soms min der dan 10 leden komen en dat zijn dan meestal nog dezelfde ook. Zoiets is erg jammer, want alleen maar de voordelen pluk ken is natuurlijk niet de ma nier". "Kevertje" Versterkend voor de onderlin ge band vindt hij de reizen, die regelmatig door de WAC wor den georganiseerd. "Die zijn bijzonder gezellig. Je leert op die manier mensen kennen, die je slechts van gezicht kent. Door onderlinge gesprekken hoor je wat er zo al in het bedrijf gebeurt en je ontmoet eikaars vrouwen ook nog eens. Ja, die reisjes zijn erg plezierig, er is dan ook veel belangstelling voor". Met een oud "kevertje" is de heer Teerds destijds met auto rijden begonnen. Nu rijdt hij nog steeds VW, maar dan in een Passat ("zelf vind ik, dat als je een auto wilt leren kennen, je bij hetzelfde merk moet blij ven"), die hij een echt "troetel kind" van hem noemt. "Ja, m'n auto is mijn liefhebbe rij, net als bij vele anderen trou wens. Als je je auto in een goe de conditie wilt houden, vraagt dat natuurlijk veel onderhoud. Het is ook lekker ontspannend, dat knutselen aan je wagen". Is hij wat dat betreft een echte doe-het-zelver? "Nou en of, vroeger ging ik altijd naar een garage, maar sinds ik lid van de WAC werd, ben ik daar nooit meer geweest. Je kunt het le ren, dat zelf doen, als je maar wilt. Gewoon kijken naar wat anderen aan hun wagen doen. Dat is ook de doelstelling van de WAC: het zelf doen. Er zijn wel monteurs, maar die heb ben meer een adviserende taak en er zijn altijd wel leden, die even de helpende hand wil len toesteken. Het is bij de WAC niet zo, dat je kunt zeg gen: hier is mijn wagen, maak hem maar even. Nee, je moet je eigen boontjes doppen, daar gaat het om. Afleiding "Heerlijk hoor, dat prutsen aan je wagen. Je kunt je er lekker mee uitleven en de beslomme ringen van het dagelijks werk aan de kant zetten. Vooral voor veel buitenlandse werknemers is de club een uitkomst, omdat velen natuurlijk de huiselijke band missen. Op de WAC vin den ze dan afleiding, sommi gen zijn daardoor meesters in het repareren van auto's". Hoe is het om op het ogenblik automobilist te zijn? "Wel een verschil met vroeger. Je moet je echt concentreren. Tien jaar geleden was autorijden nog ontspanning, nu is het inspan ning geworden. Het is ook ge vaarlijker geworden, men rijdt agressiever. Je moet je rijge drag aanpassen aan de situa tie, vind ik. Sommige mensen willen - als het even kan - nog sneller gaan dan de tijd. Het is geen kunst om 140 te rijden, veiligheid, dat is punt één!" Noodzaak Zeer beslist ontkent de heer Teerds, de vraag of de auto een verslavende werking op hem uitoefent. "Ik ga geen pak je cigaretten halen met de au to, dan ben je geen echte auto bezitter. Wel is hij niet meer weg te denken uit het heden daagse leven. Je hebt hem ge woon nodig om naar je werk te gaan, of in de weekends naar de camping, zoals veel men sen dat tegenwoordig doen". Fijn gevoel Gevraagd naar een leuke erva ring zegt hij: "Ach, er gebeuren wel grappige dingen, maar ook vaak minder leuke, vooral wan neer er weer een wagen in de kreukels op de club komt. Je moet je voorstellen, dat veel mensen zo'n ding met veel moeite bij elkaar moeten spa ren. Als hij dan in elkaar gere den wordt, is dat natuurlijk bij zonder triest. Weet je wat ik dan fijn vind? Wanneer de wa gen bij de WAC wordt opgelapt en soms tegen zeer geringe kosten weer klokgaaf de deur uit gaat. Dat is verbazingwek kend. Zoiets geeft je een fijn gevoel".

Wilton Fijenoord Nieuws | 1978 | | pagina 14