14 Vorming en opleiding In het vorige WF-Nieuws heeft u kunnen lezen dat de verkie zingen voor de nieuwe Onder nemingsraad zijn gehouden. Op foto's heeft u kunnen waar nemen, wie de nieuwe leden zijn en hoe het allemaal in zijn werk ging. Jammer is echter dat er maar zijdelings is ge schreven over de verkiezings sfeer die er op onze Bedrijfs- school heerste. We kunnen rustig stellen dat traditiege trouw de lijsttrekkers naar de school kwamen en in een strikt gehanteerd systeem hun toe spraken op de jeugd mochten loslaten en antwoord gaven op de door het "publiek" gestelde vragen. Het werd een echte verkie zingsbijeenkomst met uiter aard veel pamfletten, stic kers, gelach en gefluit. Het be langrijkste was dat onze jeugd gemotiveerd was om hun stem uit te brengen. De training-director Mr. Aspinall geflankeerd door v.l.n.r. Ben de Bruyne, Gerard Kins, Theo Janssen, Hans van Vliet en Theo Kloosterman WF-ers gaan naar East Kilbride en Glasgow en worden uitge wisseld met twee Schotse jon gens. Het startsein voor deze zesde uitwisseling werd gegeven op woensdagmiddag 12 juli toen de heer Kollewijn, Hoofd Per soneelsdienst, niet alleen de ouders, de betrokken jongelui, maar ook Mr. Aspinall, training- director van de Merseyside Training Council, kon verwel komen. In zijn toespraak wees de heer Kollewijn op het be lang vooral voor de jeugd, om de blik te verruimen en zeker te kijken hoe zaken in andere lan den worden gedaan en be schouwd. Hij verwachtte dat onze jon gens met veel indrukken zou den thuiskomen, opgedaan in de industrie alswel in de huis gezinnen en tijdens de vrije tijdsbesteding. De heer Kolle wijn besloot met de jongelui veel succes en de ouders veel sterkte toe te wensen met de ze 8 weken durende onderne ming. Hierna kreeg de heer Aspinall het woord en verraste zijn ge hoor met een toespraakje in het Hollands, waarbij hij o.m. de ouders verzekerde dat hun jongens goed verzorgd zullen wor len in Engeland en Schot land. Eén deelnemer, Hans Splunter was reeds met vakantie ge gaan zodat de groepsfoto zon der hem moest worden geno men. Op zaterdag komt de Britse groep per Harwich-boot naar Hoek van Holland. Naast de te werkstelling in de productie werkplaatsen zullen de gasten en hun gastheren deelnemen aan een aantal voor hen geor ganiseerde excursies. Bezocht zullen worden de bei de Haven- en vervoersscholen te Rotterdam, Rotterdam- Nuclear, Unit-Centre Contai ner Terminal, IHC-Smit te Kin derdijk, Lips in Drunen, KLM en Aviodome in Amsterdam. In Engeland zullen de Wilton ners een bezoek brengen aan een moderne kolenmijn en op 1100 m diepte de kolenwin- ning kunnen bekijken. Verder staat er een bezoek aan één van de drie atoomcentrales in Wales en een bezoek aan Li verpool en Blackpool op het programma. Wij wensen de groep veel ple zier en veel mogelijkheden toe om het Britse volk te leren ken nen. Uitwisseling met Groot- Brittannië Voor de zesde keer zal de jeugduitwisseling met Groot- Brittannië medio augustus van start gaan. De traditie wil dat vier jeugdige werknemers uit gewisseld worden met vier Engelse jongens uit het Mer- seysidegebied, d.i. de streek rond Liverpool. Twee andere

Wilton Fijenoord Nieuws | 1978 | | pagina 16