16 De laatste schooldag Als u, geachte lezer, in gedach ten teruggaat naar uw laatste schooldag(en), dan herinnert u zich ongetwijfeld dat één en ander gepaard ging met enke le spontane en georganiseer de feestelijkheden. De spontane feestuitingen wa ren zonder meer gevolgen van het gevoel van opluchting, "o- ver" of "geslaagd"; maar in ie der geval iets van "die school- Veiligheidscompetitie 1977- 1978 Na de lunch volgde direct een nieuw hoogtepunt, namelijk wederom een prijsuitreiking. Er was een verschil met de voorgaande wedstrijd, te we ten de tijdsduur waarin de wedstrijd zich afspeelde. Was het bij de eerstgenoemde strijd slechts een periode van één morgen, nu ging het om een strijd die het hele cursus jaar heeft geduurd. De winnaar van de Bedrijfs- school Veiligheidscompetitie werd bekend gemaakt. Over de details leest u alles in de ru briek "Punt één, Veiligheid"; wij willen slechts stilstaan bij het gedenkwaardige feit, dat de klassen Bankwerkers I en II van de heren Altena en Veldboer, de hoofdprijs, de wisselbeker voor een jaar in hun bezit kre gen. Dit was een felicitatie waard, die uitgedrukt werd door de Chef Vorming Opleiding, te genover alle leraren en leerlin gen. Hij betrok de leraren, de veiligheidspromotor, de heer Westerduin, en de klassevei- Cursus algemene inrichting Machinekamer De laatste van de vier gean nonceerde diploma-uitreikin gen is een traditionele. Voor het negende jaar werden de overgangsresultaten en eind examen-resultaten bekend gemaakt van de Cursus Alge mene Inrichting Machineka mer. Daarvoor was de Bedrijfsdirec teur van de afdeling Reparatie, de heer H. L. D. Keetbaas, naar de Kantine Kop Haven gegaan om, mede onder het toeziend oog van een aantal bedrijfslei ders en bazen, de resultaten bekend te maken. Voor hij de papieren overhandigde zei de heer Keetbaas in zijn felicita tie-toespraak, hoe belangrijk deze cursus is voor de afgestu deerde leerlingen van de Be- drijfsschool. In deze cursus krijgen ze eigenlijk voor het eerst te maken met de werk tuigen en machines die in de machinekamer van een schip zijn opgesteld. In de cursus die 3 jaren duurt en waarin de cur sisten iedere week twee uur les krijgen in de onderdelen: verbrandingsmotoren, stoom ketels en turbines en hulp werktuigen, is de overgedra gen kennis geweldig te noe men. Het grote voordeel van deze eigen WF-cursus is, dat de be trokkenen het geleerde direct aan de practijk kunnen toetsen en in kunnen brengen in hun dagelijkse werkzaamheden. Naast de felicitaties aan de ge slaagden en aan de cursisten die verhoogd werden, dankte de heer Keetbaas de heer Westerduin, leraar van deze groep, voor de voortdurende belangstelling die hij voor zijn leerlingen en voor zijn vak heeft. Daarna werden de kopjes kof fie en de gevulde koeken ge consumeerd op het welslagen van deze opleiding. De volgende heren gaan over naar het 2e jaar: Dijkstra (NB Montage), De Vries (Fitterij), Held, Janssen, Leuherij en Scheer van de Re paratie. Van 2 naar 3 gaan de heren Faasse en Lo Ning Hing (Repa ratie). N.B. Een aantal leerlingen ging tijdens dit jaar in Mi litaire Dienst. De geslaagden voor de cursus Algemene Inrichting Machine kamer zijn de heren Acda, Boon, Van Brandwijk (Repara tie) en Van Wezel en Wiemer (Mach. Fabriek Reparatie). Proficiat! Valk niseerd en in goede banen werd geleid. Individueel namen de leerlingen deel aan hoog springen, hindernisloop, 100 m sprint, basket doelen, medicin balwerpen en doelschieten teneinde na omrekening pun ten te scoren voor hun klas. Het uitzetten van het terrein door de heren Van Bokkum en Van de Water waarborgde ma ximale efficiëntie in het vervolg van het programma. Ook de heren Van der Bend en Wes terduin, die het rekencentrum bemanden, droegen met hun vlotte en correcte methodiek bij tot het snel produceren van tussenstanden en eindstand. De Chef Vorming Opleiding mocht de winnaars bekend maken en hij deed dit tegen het gebruikelijke decor van li monade en koek. De winnende ploeg was Scheepsbouw 1, met als goe de tweede het team van Bank- werken 1 deur blijft voor mij een tijdlang gesloten"! Naast deze privé- achtige reacties, zijn er uiter aard de georganiseerde fees telijkheden. De laatste schooldag van de Bedrijfsschool startte met een sportochtend, die door de hele staf van de school was georga-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1978 | | pagina 18