D ff k sortl BUI" 12 Puntl: veiligheid D Het is attent dat hogerhand hierop gewezen wordt. Persoonlijk vind ik het een voorrecht, dat ik in de enorme organisatie, die dan op gang gebracht wordt, een klein ra dertje mag zijn". Persoonlijke kwaliteiten "De onderscheiding is niet be doeld omdat u het zo'n lange tijd volgehouden heeft, maar omdat de directie van WF u aanbevolen heeft vanwege uw persoonlijke kwaliteiten en om wat u voor uw collega's en vaak ook in het verenigingsleven doet". Nadat de heer Lems de Ko ninklijke Onderscheidingen had uitgereikt, dankte de heer Zipp hem voor zijn bereidwillig heid hiertoe en verzocht hem namens de onderscheiden ju bilarissen hun dank te willen overbrengen aan Hare Majes teit. De gedecoreerden met hun echtgenotes Uit het dagboek van de veiligheidsinspectie Ondanks de vele waarschu wingen en adviezen, blijkt tel kens weer dat verschillende onzer hier geen rekening mee houden of er gewoon niet bij nadenken, wanneer zij bepaal de werkzaamheden verrichten waarvoor deze waarschuwin gen en het opvolgen hiervan van het grootste belang zijn. Leest U de volgende ongeval len maar eens: Tijdens het boren van gaten in beugelplaatjes op een tafel boormachine, greep de boor de halsdoek, welke getroffene om de hals droeg, en draaide deze strak om de hals van het slachtoffer. De snelle hulpverlening heeft het ergste voorkomen. Bij draaiende machines mag men geen loshangende kleding stukken dragen. Tijdens het boren van gaten in plaatjes op een tafelboorma chine, ging het plaatje mee draaien omdat het werkstukje niet was vastgezet. Het slacht offer wilde het werkstukje pakken maar de boor greep de schacht van de handschoen die getroffene aanhad. Het re sultaat was een gebroken arm. Klein werk moet men altijd vastzetten tijdens het boren en bovendien dient dit niet met handschoenen aan te gebeu ren. Tijdens het bewerken van een deur schoot deze uit de bank schroef en viel rechtstandig op de voet van getroffene. Dit leverde een teenfractuur op. Indien de man schoenen met stalen neuzen had gedragen had dit letsel waarschijnlijk voorkomen kunnen worden. Bovendien bleek bankschroef niet in al te goede staat te zijn. Toen getroffene op een bankje stond om kasten schoon te maken viel dit om waardoor de man kwam te vallen. Fractuur middenvoetsbeentje. Een deugdelijk trapje zou in dit geval beter gebruikt kunnen worden. Tijdens het helpen met elec- trisch lassen, heeft getroffene lasogen gekregen. Door een hulplasbril te gebrui ken zijn lasogen te voorkomen. ft S> Met het oplassen van een beu gel aan de huid van een schip, schoot de beugel weer los en viel op het hoofd van een ijzer werker. Verwonding schedel. Wat dacht U van een veilig' heidshelm? Met het opstapelen van hout, heeft getroffene zijn hand in een spijker geslagen. Vier dagen na het ongeval ge' meld in de verbandkamer Infectie. Directe goede medi sche verzorging ook bij kleine verwondingen is dringend ge wenst om erger te voorkomen

Wilton Fijenoord Nieuws | 1978 | | pagina 14