Cursussen 14 Dankbetuigingen Vorming en opleiding Hiermede zeg ik een ieder dank voor de betoonde be langstelling na het overlijden van mijn man. Het feit, dat er zo veel collega's aanwezig waren deed mij bijzonder goed. Mevr. E. C. van der Veer-van Dankbetuigingen werden ontvangen i.v.m. 40-jarig jubi leum van: C. Faasse J. H. B. Sudhues G. Kruidenier A. v. Steennis C. Teerds 25-jarig jubileum van: B. Spruit C. Boot G. J. Baggus J. B. J. Fleghaar J. H. M. Kolster der Kuijl De afdeling Vorming Oplei ding zal voor een beperkt aan tal cursisten, evenals de voor gaande jaren, voor het komen de studie-seizoen een aantal cursussen organiseren. Het betreft de cursussen: TALEN: - Technisch Engels voor be ginners en gevorderden - Technisch Duits voor be ginners en gevorderden Bij voldoende deelname zullen zowel een beginners- als ge vorderden-cursus worden ge geven. Wekelijks wordt één les gegeven in aansluiting aan de werktijd van 17.00 t/m 18.00 uur. BEMETEL: - Bemetel Cursus Meet techniek Bestemd voor machine-bank werkers en machinale bewer kers in de behandeling van en het meten met standaard meetgereedschappen. Duur 20 weken. - Bemetel Sectiebouw en Afschrijven Afgestemd op het afzonderlijk samenstellen en samenbou- wen van delen van de scheeps- constructie. Vooropleiding: Bemetel diploma Scheepsme- taalbewerken. Duur 1 jaar, één avond per week. - Bemetel uitgebreid Uit slaan en Afschrijven Vervolgcursus van Sectie- bouw en Afschrijven, afge stemd op de drie dimensionale scheepsonderdelen. Duur 1 jaar, één avond per week. - Voortgezette Beroepsop leiding Bemetel Deze 2-jarige opleiding wordt deels aan een part-time school te Rotterdam gegeven gedu rende 1 middag en 1 avond per week en deels op het bedrijf verwerkt. Vooropleiding: het volledige Bemetel diploma. TEKENINGLEZEN: - Tekeninglezen in de Scheepsbouw voor begin ners - Tekeninglezen in de Werk tuigbouw voor beginners - Tekeninglezen in de Scheepsbouw voor gevor derden Cursussen voor werknemers uit de Scheepsbouw, Plaat werkerij en de Werktuigbouw. Duur 1 jaar, 1 uur les per week. Deze cursussen zijn te be schouwen als "opfris-cursus", of als bijscholing. Zeer ge schikt voor werknemers, die zijn omgeschoold in het Oplei dingscentrum. MACHINEKAMER: - Algemene Inrichting Machinekamer - A - Algemene Inrichting Machinekamer - B - Algemene Inrichting Machinekamer - C Duur per cursus ca. 32 weken. Per week worden overdag 2 lessen gegeven in de vakken verbrandingsmotoren, hulp werktuigen, stoomketels en stoomturbines. Bestemd voor machine-bankwerkers in het bezit van een Bemetel diplo ma. De vakken stoomketels en stoomturbines kunnen ook worden gevolgd door ketelma kers. O.B.S.: - Outward Bound School Op beperkte schaal bestaat er de mogelijkheid om deel te ne men aan de 3 weken durende cursus Outward Bound. Dit be tekent één week voor-training in Ulvenhout en twee weken in de ruige natuur van de Arden nen, waar individueel of in groepsverband wordt bergbe- klommen, kanogevaren over snel stromend water en met kaart en kompas door onbe treden gebieden wordt getrok ken. KADER: - Doelmatig Vergaderen In 4 maal 2 uur worden de ver schillende soorten vergaderin gen en vergadertechnieken besproken, afgewisseld met praktische oefeningen. PRAKTIJK: - Om-, Her- en Bijscholing De mogelijkheid bestaat uw medewerkers te laten om-, her- of bijscholen in het Oplei dingscentrum van Wilton-Fije- noord in diverse vakrichtingen. De duur van de opleiding is afhankelijk van de vooroplei ding. Inlichtingen: Hr. Brands (Toestel 3743). ADVIES: - Advies bij Scholing De afdeling Vorming Oplei ding is gaarne bereid u van ad vies te dienen inzake diverse cursussen, die buiten de onderneming worden georga niseerd in de diverse vakrich tingen. Tevens kunnen wij bij voldoen de deelname of op verzoek be paalde cursussen op het ter rein van de onderneming of daarbuiten organiseren. Inlichtingen: Hr. Valk (toestel 3332). STUDIEKOSTEN: - Studiekostenregeling Er bestaat een zeer gunstige studiekostenregeling voor die genen die zich verder theore tisch willen bekwamen. Inlich tingen en formulieren te ver krijgen op het Hoofdkantoor bij de afdeling Vorming Oplei ding. OPMERKING: Er zal geen vergoeding worden gegeven voor studie-uren, die na werktijd op het bedrijf wor den doorgebracht. AANMELDING: Indien u belangstelling heeft voor vorengenoemde cursus sen, kunt u zich via uw Chef of Bedrijfsleiding hiervoor opge' ven. Inlichtingen kunt u krijgen bil de afdeling Vorming Oplei ding, toestel 3332. WILLY WILTON FONDS Ontvangen wegens verkoop oud materiaal in de maand au gustus 1978, een bedrag f 524,80.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1978 | | pagina 16