"Tennis, je voelt je er wel bij"! 16 Vereniging Twee generaties WF-tennisclub: "Die jonge gasten zetten goed door, ze willen ons inmaken", zegt de heer L. F. de Ronde over de jeugd van de WF- tennisclub. Als één van de eerste pioniers heeft hü meegewerkt aan het oprichtén van deze vereniging. Nadat eerst enkele jaren ge bruikt mocht worden gemaakt van de tennisbaan achter de villa, kon pas een goede start worden gemaakt op 14 juni 1947 bij de opening van een ei gen complex. Flier heeft de club momenteel nog steeds haar domicilie. Na een begin met zo'n tien enthousiastelingen is de vere niging gaandeweg gegroeid tot ongeveer 140 leden. Samen met Flanneke van der Burg (secietaresse bij WF), die nog niet zo lang lid van de vere niging is, praat hij over zijn hob by: tennis. Lijn "Flet is leuk om te doen", zegt Flanneke. "Collega's deden het en dan komt bij vrouwen na tuurlijk "de lijn" om de hoek kij ken. Zo van, ik moet toch eens wat aan sport gaan doen. Een groot voordeel is, dat het bij WF zo goedkoop is en makke lijk, want je kunt zo van de zaak op de baan stappen. Dat doe ik zo'n twee tot drie keer per week, hoewel ik op het ogen blik door een meniscus uitge schakeld ben". De heer De Ronde (technisch inkoper bij WF) noemt het een zalige sport. "Het ontspant grandioos, ook al moet je je lichamelijk behoorlijk inspan nen. Je moet over een goed inzicht beschikken. Als je na melijk een tijdje speelt, ga je zien hoe je je tegenstander kan pakken. En dan die bal precies daar zien te plaatsen, dat is het hem, hè. Ik doe het nu 33 jaar. Pas gele den verloor ik van een jonge knul, waar ik vroeger normaal gesproken van won. Kijk, dan ga ik weer trainen om te probe ren hem de volgende keer te verslaan. Het maakt mij overi gens weinig uit of ik win of ver lies. Het is gewoon een gewel dige sport". honderd gulden per jaar be taalt". "Tennis is nu een volkssport geworden", zegt de heer De Ronde. "Het is natuurlijk prima dat ie dereen de gelegenheid krijgt de sport te beoefenen, die hij of zij fijn vindt om te doen. Maar hou me ten goede, ik bedoel het niet verkeerd - er kleven toch wel wat bezwaren aan. Je krijgt nu te veel mensen voor te weinig banen. Er wordt door velen met de pet naar ge gooid. En neem nu zoiets als kleding: ik vind dat je op de ten nisbaan gewoon correct in het wit gekleed moet zijn". "Ja", zegt Hanneke, "tennis is een keurige sport. Als iemand een bal verkeerd slaat, hoor je vaak "sorry". Instelling Dat tennis een individuele sport is, vindt Hanneke een aantrekkelijk aspect. "Je speelt voor jezelf. Je probeert je tegenstander uit z'n tent te lokken. Dat is niet hatelijk be doeld, want winnen of verlie zen is niet belangrijk voor me. Het is gewoon leuk, lekker een balletje slaan". "Alleen als ik samen met m'n man speel", grapt ze, "dan kun nen we soms tegen elkaar te keer gaan"! Want in eikaars ogen doen we nooit iets goed". Hoe zit het met de instelling van de heer De Ronde? "Laten we zeggen dat ik vrolijk fanatiek ben. Hoewel, fanatiek is eigenlijk niet het juiste woord. Je geeft je helemaal en drinkt daarna gezellig een pils je. Je moet tegen je verlies kunnen Met een klein clubje speel ik vaak samen. We da gen elkaar steeds uit en maken er een fijne avond van. Er wordt dan wel veel gelachen, maar toch spelen, hè". Opvang Hoe is de sfeer bij de club? Hanneke: "Prima, je kent elkaar hier en je bent allemaal gelijk. Ik weet nog goed toen mijn man en ik hier voor het eerst kwamen. We konden er toen haast niets van. Er was daar een stel bezig, dat be hoorlijk van wanten wist. Die zeiden meteen: kom maar bij ons staan. Erg leuk, zo'n opvang. De heer De Ronde kan dit vol- J ledig beamen. "Het is hier erg gezellig. Bij zo'n bedrijfsclub gaat het er trou- Tennis een elitesport? De heer De Ronde hierover: "Ach, vroeger was het duur. De attributen kostten nogal wat. Je moest een racket hebben, een shirt en een broek (toen nog een lange). Met je racket in een klem ging je dan op de fiets naar de club". "Oh ja", vult Han neke lachend aan, "als meisje van zestien had ik ook zo'n ding op m'n fiets. Machtig interessant vond ik dat toen staan". Hanneke vindt dat je tennis te genwoordig niet meer als elite- sport kunt zien. "Bij WF ten minste niet, maar er zijn ook verenigingen waar je een paar Opening van de nieuwe banen in 1947

Wilton Fijenoord Nieuws | 1978 | | pagina 18