Offshore-reus "Narwhal" beheerste het stadsbeeld Imposant was op 30 juli jl. het binnenslepen van de "Nar whal". Hoewel wij in de loop der tijden de meest uiteenlopende scheepstypen - ook uit de off shore-wereld - aan de werf hebben gehad, trok de aan komst van deze gigant bij WF aller aandacht. En niet alleen bij WF, want de hoog boven de omgeving oprijzende "Nar whal" was een blikvanger van de eerste orde. Heel uit de verte gezien lijkt het een soort booreiland, maar in werkelijkheid is het een werk- schip van de N.O.C. (Nether lands Offshore Company), waarvan onder andere ook de "Sea Lion I" een bekende gast bij WF is. Panorama Interessant is het om vanaf het schip de werf eens vanuit de lucht te bekijken. Eenmaal via een lift op het dek gekomen, heeft men een fraai uitzicht. Wie het aandurft om - nog een Een "speels" doorkijkje De Kantine Hoofdkantoor zinkt bijna in het niet bij deze gigant flink stuk hoger - de kraan van het schip in te klimmen, kan bij helder weer een prachtig pa norama aanschouwen. De in Japan gebouwde "Nar whal" is half afzinkbaar (ook wel "submersible" genoemd), hetgeen de stabiliteit in be langrijke mate ten goede komt. Hierdoor kan men zelfs in barre weersomstandighe den toch vaak doorgaan met het werk. Door deze bijzonde re constructie verwacht men uit te komen op ruim 300 werk bare dagen per jaar. 2000 ton Het reusachtige schip is in staat complete platforms op zee te bouwen, inclusief het heien van de fundatie. Hiertoe is de "Narwhal" uitgerust met door onze RSV-partner Verol- me IJsselmonde vervaardigde hydroblokken. Tien ankers op draadspanningslieren houden met 350 ton trekkracht het

Wilton Fijenoord Nieuws | 1978 | | pagina 3