Directeur W. Bos: "Nieuwe periode na einde vruchtbare loopbaan" Grote belangstelling voor herinneringstegels 60 Gepensioneerden verlieten WF: 8 Ter ere van het 125-jarig bestaan van Wilton, is in januari een herin neringstegel uitgereikt aan zowel het actieve personeel als aan de ge pensioneerde WF-ers. Voor de werknemers vond de uitreiking op hel bedrijf plaats. De gepensioneerden konden hun tegel afhalen in een aantal tehuizen en wijkcentra in de omgeving. De belangstelling voor de tegels, die bijzonder goed in de smaak ble ken te vallen, was bijzonder groot. Bijgaande foto's geven een indruk van de uitreiking. Voor hen die door omstandigheden niet in staat waren de tegel op te halen het volgende: nogmaals wordt een gelegenheid geboden en wel in de week van maandag 12 1/m vrijdag 16 maart: dagelijks van 12.00-12.45 uur bij de Centrale Ontvangstafdeling (Magazijn Oost). Het is helaas niet mogelijk om aan verzoeken om toezending per post te voldoen in verband met de grote breekbaarheid en de zeer ho ge verzendkosten. "In het begin is het wel even wennen aan het gepensioneerd zijn. Maar de ervaring heeft ge leerd, dat na een jaar niemand er spijt van heeft om gepensio neerd te zijn". De voorzitter van de directie, de heer W. Bos, sprak over een stuk aanpassing na het verricht hebben van een jarenlange ar- beidsinbreng in het bedrijf. Hij deed zulks tijdens de jaarlijkse afscheidsbijeenkomst van 65- jarigen in de kantine Hoofdkan toor op vrijdagmorgen 2 februari jl- "De 60 gepensioneerden uit 1978 hebben een geweldige staat van dienst achter de rug. Zij verdienen daarvoor onze zeer hartelijke dank. Ik vergelijk dit vertrek met het missen van een rib uit het WF-lijf: en zeker niet de slechtste rib!" Ervaring De heer Bos vergeleek het dage lijks leven met de sport. "Een 100 meter hardloper weet alles van deze afstand af. Hij kan veel van zijn ervaring bij het ouder worden overbrengen op de ko mende sprinters, terwijl hijzelf op een leeftijd komt, waarop hij niet meer daadwerkelijk mee kan op deze afstand. Zijn erva ring is echter van het grootste belang voor zijn "opvolgers". Welnu, de oudere garde in een bedrijf loopt ook de 100 meter niet meer zo snel. Het overbren gen van de opgedane kennis en ervaring op de jongeren is van onschatbare waarde. Ouderen kunnen zeer positief meebou wen aan een goede be- drijfsmentaliteit. Zij doen dat ook meestal". Hij gaf daarbij duidelijk te ken nen, dat het weer "opvullen" van het gevoelige verlies van kwaliteiten uit het bedrijf bij pensionering slechts moeizaam gaat. "U bent thans aan het eind van uw loopbaan; er staat een nieuwe periode voor u open, met haar eigen charme en aantrekkelijkheid". Aanslag De heer Bos wees erop, dat Toespraak van de heer Bos men met zijn allen heeft meege- bouwd aan het voort bestaan van het bedrijf. "Ook de echtgenotes thuis. De dames zijn ongetwijfeld wel eens ver stoord geweest, als het bedrijf weer een aanslag deed op de vrije tijd van de man. Aan de an dere kant betekende dit toch weer, dat er op dat moment werk voor het bedrijf was. En om werk gaat het tenslotte". Het afscheid zag hij ook als een moment, waarop men terug-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1979 | | pagina 10