"Schiedam drijft op Scheepsbouw" J. Suttorp elec. lasser Rep. 25 jaar W. J. v. Schellebeek techn. administrateur Rep. 25 jaar J. Wolthuis kontr. wachtcommandant B.D. 25 jaar K. Uitvlugt pneum. metaalbew. N.B. 25 jaar Loco-burgemeester drs R. Scheeres: len, dat de vele negatieve be richten kunnen knagen aan de motivatie". En tot de te decore ren jubilarissen" sprak hij: "U werkt eigenlijk voor de hele sa menleving. Dat waardeert die samenleving en wil u daarvoor danken. Al kan men bij het systeem van onderscheidingen wel vraagte kens plaatsen, omdat het zo hiërarchisch is opgebouwd. Maar wij moeten zowel de men- "De scheepsbouw is de kurk, waarop de Schiedamse econo mie drijft. De kurk maakt nu wel wat slagzij, maar na downs ko men er toch altijd weer ups. Door de scheepsbouw is WF met Schiedam vergroeid, omdat het ook nog het grootste bedrijf in onze gemeente is. De econo mie hier is aan die scheeps bouw opgehangen, zoals vroe ger aan het gedistilleerd. Hoe wel dat nu niet meer zo sterk het geval is, heeft de naam Schiedam daar toch een be paalde klank aan overgehou den". De loco-burgemeester drs R. Scheeres gaf zijn beschouwing tijdens de jubileaviering op vrij dagmorgen 29 juni jl. in de kan tine Hoofdkantoor, waar hij eni ge jubilarissen met een 40-jarig dienstverband een Koninklijke Onderscheiding op de borst speldde. Hij beklemtoonde nogmaals het standpunt van het gemeente bestuur ten aanzien van de scheepsbouw. "Deze dient hier gehandhaafd te blijven. Wel zijn de meningen erover verdeeld, wanneer de situatie zal verbete ren. Als het zo ver is, zal het be drijf gelijk weer de eerste viool moeten kunnen spelen. Daarom mag het nu niet te veel worden uitgekleed. Dat geldt ook, maar wellicht in iets mindere mate, voor de afdeling Reparatie. De ze dient door te blijven draaien, omdat deze sector van groot be lang is voor een grote ha venstad. Zonder deze industrie zou de haven iets van zijn aan trekkelijkheid kunnen inboeten. En zou je de reparatie inkrim pen, dan zou dat onmiddellijk zijn weerslag hebben op vele andere bedrijven in de haven". Overheid De heer Scheeres wees er daar om duidelijk op, dat de overhe den in het Waterweggebied al leen staan achter de allernood zakelijkste inkrimpingen. "Daar om", zo zei hij, "maak ik op deze gewijde grond, hier bij WF de opmerking: blijf er allemaal aan trekken. Geef een volledige in zet, al valt het allemaal niet mee. Want ik kan mij voorstel- De gedecoreerden met echtgenotes

Wilton Fijenoord Nieuws | 1979 | | pagina 12