3 Schout-bij-Nacht Langenberg tekent'het tewaterlatingsprotocol De heer Stikker overhandigt een geschenk door Generaal Hensen en vond, dat mevrouw Scholten een mijl paal had geslagen door een historische naam te verbinden aan een modern schip. Goed keurende woorden waren er zij nerzijds voor de samenwerking in geallieerd verband, waardoor de bouw van deze geavanceer de, hoogwaardige schepen me de mogelijk is en ook voor de Nederlandse industrie die bin nen de tijd, planning en budget tot hoogwaardige prestaties kan komen. "Dit programma heeft internati onale belangstelling afgedwon gen doordat de Nederlandse Marinebouw toont concurre rend te kunnen werken. Dit door een strikt regime". De Nederlandse Marine ver leent haar steun onder andere door de eskaderreis naar Australië. De heer Langenberg was de Minister en Staatssecre taris van Defensie erkentelijk voor hun inzet evenals de RSV- werven, die zich met het S- fregatten programma bezighou den, maar ook de RDM voor de bouw van de onderzeeboten en v. d. Giessen de Noord voor de Bouw van de mijnenjagers. De scheidende directeur Materieel zei op de valreep: "Ten aanzien van het materieelbeleid zal er bij de KM niet veel veranderen. Raad En ook gaf hij nog een goede raad. "Moge de industrie haar technisch bereikte kunnen uit bouwen door tijdige innovatie als bijvoorbeeld het luchtkus senvaartuig an andere vormen van voortstuwing als bijvoor beeld de stoomketel gevoed door koolpap". Nadat het tewaterlatingsproto col was getekend volgde nog een gezellig koud buffet in de daarvoor speciaal opgezette tent. Niet omdat mijn opvolger, de commandeur Stolz (dan tot Schout-bij-Nacht te benoemen), en ik dezelfde mensen zouden zijn, maar omdat de politieke leiding altijd hart voor de zaak heeft gehad en daardoor steeds zal ijveren voor goed materieel". Aandachtig gehoor

Wilton Fijenoord Nieuws | 1979 | | pagina 5