Chinees bezoek 8 ssagggggaggaaaggesgssggasaasgagagaaagassasggsaieasasagsasagggsssgijsjBiita^^ Op uitnodiging van het Ministe rie van Defensie bracht de plv. Chef van de Generale Staf van het bevrijdingsleger van de Volksrepubliek China, generaal Wang Sharong, met zijn gevolg een tweedaags bezoek aan Ne derland. Als coördinator trad op de Schout-bij-Nacht F. A. J. C. van Duijnen, adviseur samen werkingsprojecten Defensie materieel bij het Directoraat Ge neraal Materieel van het Mi nisterie van Defensie. Tijdens dit verblijf was tevens een ontvangst bij Wilton- Fijenoord georganiseerd, waar bij ook de ambassatrice me vrouw Ding Xuesong aanwezig was. Op de Villa gaf het lid der directie, de heer W. Zipp, een overzicht van het Fijenoord- bedrijf en het Wilton-bedrijf, als mede van hun fuseren in 1929 en de verdere levensloop van Wilton-Fijenoord, nu een werk maatschappij van RSV. Daarbij schetste hij in het kort de activiteiten in de sfeer van de scheepsreparatie en liet hij uiter aard niet onvermeld de door Fij- enoord en haar oprichter Roent gen ingebrachte Marine know how. "Wij zijn dus sinds jaar en dag ook gespecialiseerd in de bouw van hoogwaardige Marine schepen". In zijn uiteenzetting paste na tuurlijk de oprichting van Ne- vesbu in 1935, waarbij naast an dere werven eveneens Wilton- Fijenoord een rol speelde. Na zijn inleiding kregen enkele andere bedrijven de gelegen heid een overzicht van hun acti viteiten te geven. Dat werd ge daan door functionarissen van het Scheepsbouwkundig Proefstation, Flollandse Signaal en Lips B.V., waarna een busrit over onze terreinen werd ge maakt. Tot besluit gaf de heer ir. J. Diels een beschouwinq over RSV. De heer Zipp ontvangt de delegatie

Wilton Fijenoord Nieuws | 1979 | | pagina 10