Bedrijfsschool verwelkomde nieuwe WF-ers Zevende uitwisseling met Britse jongelui ging goed van start Woensdag 29 augustus jl. was het weer zover. Welgeteld 42 jongens waren in de kantine van de Bedrijfsschool verza meld om een nieuwe toekomst te beginnen bij Wilton- Fijenoord. "Een hele stap en een belang rijk moment in jullie leven", zo vond de chef van de Bedrijfs school, de heer P. G. van de Geer, die de nieuwe leerlingen van harte welkom heette. De heer Van de Geer gaf een overzicht van het te volgen pro gramma voor de eerstkomende dagen en leidde vervolgens de chef van de afdeling Vorming en Opleiding, de heer W. G. E. Valk, in. Deze vond het plezierig de nieu we lichting te mogen verwelko men. "Ik moet eerst de gezichten eens goed bekijken. Het is be langrijk dat we elkaar goed le ren kennen. Jullie zijn nu nog 42 vreemden voor elkaar. Straks tij dens het kamp in Hilvarenbeek zullen jullie beter met elkaar in contact komen. Je zult zien dat we hier bij WF nogal aan elkaar hangen, we vormen samen een goed team. Jullie hebben met het komen naar de Bedrijfs school een bewuste keuze ge maakt, die de pijler is van je economische structuur. Je zult met je handen werken, theorie lessen volgen en veel aan licha melijke opvoeding doen. Alles met het doel om jullie op te lei den voor het Bemetel-diploma. Een diploma dat deuren opent tot de wereld van de techniek". De heer Valk hoopte dat de jon gens het met elkaar en de lera ren goed zouden kunnen vin den. "Het is belangrijk dat je het hier naar jer zin hebt en we ho pen dan ook dat je bij het verla ten van de school niet alleen het diploma op zak hebt, maar tevens kunt terugzien op twee fijne jaren". Toekomst Ook de secretaris van de Onder nemingsraad. de heer J. Eijken- boom, kwam de jongelui op hun eerste schooldag even begroe ten. Hij gaf een korte uitleg over de Ondernemingsraad. "De O.R. mag alle zaken die de onderne ming betreffen aan de orde stel len, dus ook opleiding. Wij vin den dat die opleiding op de toe komstige ontwikkelingen ge richt moet zijn. Wat jullie betreft kan ik zeggen dat je met deze opleiding een goede keus hebt gedaan. Want ondanks de wer keloosheid is er een nijpend ge brek aan goede vaklui. Met Wilton-Fijenoord heb je tevens een goede keus gedaan. Het is een apart bedrijf met een goede school". Na de toespraak van de heer Eijkenboom werden nog de no dige administratieve formalitei ten vervuld en werden de jon gens opgevangen door hun klasseleraar voor een verdere introductie om goed voorbereid te zijn op de volgende dag: de eerste echte schooldag. Dan zou het immers meteen aanpak ken geblazen zijn. waar hij de Britse gasten met hun begeleiders, de heren Hag- gert en Rodger, en de Neder landse gastheren van harte wel kom heette. De heer Kollewijn gaf een korte karakterschets van de Neder landse samenleving en zette de belangrijkste verschillen uiteen tussen de Nederlandse en Brit se vakbondsstructuur. Hij toon de zich bijzonder verheugd met de aanwezigheid van de Britse jongeren bij WF en hoopte dat zij zich in de komende maand hier thuis zouden gaan voelen. Uitdaging Ditzelfde was tevens de wens van de chef Vorming en Oplei ding, de heer W. G. E. Valk. "Dit uitwisselingsprogramma duurt in totaal twee maanden, één maand hier en één maand in Engeland, wat beduidend lan ger is dan de meeste andere uit wisselingen die in Nederland met buitenlandse bedrijven wor den georganiseerd. Dit houdt te gelijkertijd een extra uitdaging in. Je zult je moeten weten aan te passen, want je werkt niet al leen hier, maar neemt ook deel aan de sociale activiteiten. Pro beer er iets van op te steken en probeer deel te nemen aan het leven in Holland". Behalve te werkstelling in het bedrijf en verblijf in de gezinnen van de jonge WF-ers, wachtte de Britse jongens een gevarieerd pro- Het opleidingsschip "Jan Backx" met de Euromast op de achtergrond Op weg naar de rondvaartboot "Het is een goede zaak om over de muur in eikaars tuinen te kij ken. Ik ben blij dat de uitwisse ling ook dit jaar weer kan plaatsvinden, ondanks de moei lijke economische situatie in beide landen, want door het kennisnemen van eikaars leef gewoonten kunnen wij veel le ren". Met deze woorden schetste het Hoofd van de Personeelsdienst, de heer drs. R. A. Kollewijn, het belang dat hij hechtte aan de jaarlijkse uitwisseling tussen een zestal werkende jongeren van de gecombineerde Engels/ Schotse onderwijsinstellingen, The Merseyside Training Coun cil en de East Kilbride and Dis trict Engineering Group Trai ning Association en zes jon gens van Wilton-Fijenoord. De heer Kollewijn deed dit op maandagmorgen 20 augustus jl. in de Kantine Hoofdkantoor,

Wilton Fijenoord Nieuws | 1979 | | pagina 15