Jubileum J. C. Groen Een vrolijk achtergrondmuziekje verhoogt de sfeer een scheepsbeschieter. Uw va der en oom gingen u voor. Uw broer werkt hier en nu heeft u een zoon op de Bedrijfsschool. U bent bijzonder nauwkeurig en doet veel voorbereidend werk". "Een hoogbegaafde medewer ker", was het predikaat dat een plaatwerker kreeg opgeprikt. "Iemand die zijn vak helemaal in de vingers heeft. Weinig woorden, maar gouden hand jes". En tot een technisch docu mentalist: "U bent als het ware een wandelend adressen- en ar tikelengeheugen. Een vraag baak voor het hele bedrijf. U doet het allemaal rustig en be scheiden op een prettige ma nier". Een meet- en controle techni cus was begonnen als bankwer ker en vanwege zijn vakkennis vaak naar het buitenland op kar wei gestuurd. "Tevens bent u kampioen van de visvereniging WF, waarin u al 24 jaar actief bent. Uw vrouw heeft weieens Een stevige handdruk van de heer Bos V Het gebruikelijke gebakje vindt goede aftrek gezegd dat u van al die jaren er maar drie thuis bent geweest. De overige zou u aan het water hebben doorgebracht", grapte de heer Bos. Visitekaartje Een telefoniste noemde hij het visitekaartje van het bedrijf. "En een hele goede, altijd goed ge humeurd. Dat horen we ook. U heeft zo'n toontje van: WF is wakker en present!" Een chauffeur had naast een positieve opstelling een fijn ge voel voor humor. "Fijn zo, be houden dat talent. Daarnaast bent u in een groepscommissie actief en houdt u van biljarten en vissen. Uw vrouw bekijkt het wat dat betreft beter: zij gaat mee naar de waterkant". Een bankwerker was uit Dren the via de omscholing bij WF gekomen. "U bent uitgegroeid tot een goede vakman. Op het ogenblik werkt u aan de stabili satoren van de korvetten". Een andere bankwerker was buiten in de Reparatie werkzaam. "Dat zijn de mensen aan het front. U staat met uw collega's op goe de voet, dat is erg belangrijk". Een bankwerker uit de Nieuw bouw had ook een omscho lingscursus gevolgd. "U heeft onder andere op de onderzeebo ten gewerkt. Maar ook op koop vaardijschepen en u bent soms aan de Reparatie uitgeleend omdat u bereid bent overal aan Op 1 juli jubileerde ook de heer J. C. Groen, die 25 dienstjaren bij RSV achter zijn naam schreef. Het grootste deel daarvan bracht hij door bij Wilton- Fijenoord, waar hij in 1954 als assistent-bedrijfsleider werk tuigbouw bij de afdeling Repa ratie begon. In 1956 werd hij als bedrijfslei der werktuigbouw in Dokkan toor Oost aangesteld en het jaar daarop in dezelfde functie bij onze toenmalige WF-werf op Delfshaven. In 1969 werd hij bedrijfsleider bij hel WF- dochterbedrijf Wildock Service B. V., van welk bedrijf hij in ja nuari 1972 directeur werd. De Raad van Bestuur van RS V benoemde hem in 1975 tot di recteur van de toenmalige RSV scheepsreparatiewerf Waalha ven.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1979 | | pagina 5