gediplomeerd 10 De heer Eibers: "Hé schat, staat de Bokma koud De heer Roozendaal spreekt de geslaagden toe. "Door uw inspanningen is het mogelijk geworden het diploma persluchtmaskerdrager in uw bezit te krijgen. Maar naast die inspanningen staat toch ook de grote inbreng van uw instruc teur, de heer G. Eibers van de Vlaardingse brandweer. Dank gaat ook uit naar de hier aanwe zige Examencommissie". De heer H. Roozendaal. hoofd van de Bedrijfsdienst. verweef de in zijn toespraak op dinsdag middag 2 oktober jl. enthousi ast zijn felicitaties aan de groep van zeven leden van onze Be drijfsbrandweer, die met goed gevolg de bovenvermelde cur sus persluchtmaskerdrager had gevolgd. Een cursus waarvan de voorzitter van de examen commissie, de heer A. J. J. Tho mas, later zei: "Eén van de moeilijkste in de brandweerwe reld, vooral waar het om het praktische gedeelte gaat. Het behalen van het cijfer zes daar voor is een prestatie van de eerste orde". De heer Roozendaal was inge nomen met het feit. dat onze Bedrijfsbrandweer nu als het ware weer nieuw leven is inge blazen. Korps "Wilton-Fijenoord beschikt over een eigen korps van 32 man, waaronder elf beroepsleden en 21 vrijwilligers. Deze hebben ge zamenlijk 51 diploma's in hun bezit. Dat hopen wij op te voe ren tot 71 diploma's in 1980, wat gemiddeld twee per man zou betekenen Hij onderstreepte het onge looflijke belang van de Bedrijfs brandweer, naar aanleiding waarvan de heer Thomas later beaamde, dat de brandweer korpsen uit de omgeving baat hebben bij het bestaan van een bedrijfsbrandweer op de scheepswerf. '"Want u weet de hoeken en gaten op een rokend schip te vinden en die weten wij niet. Uw steun is dan onont beerlijk". De chef van de afde ling Beveiliging, de heer J. van Vliet, verbond in zijn toespraak de eerder genoemde belangen aan het bestaan van een dui kersploeg. "Want ook wat er zich in het water naast en onder het schip kan afspelen, kan soms van evidente betekenis zijn waarmee mensenlevens kunnen zijn gemoeid. Gelukkig - dat ben ik met de heer Roozen daal eens - hebben wij de laatste tijd weinig branden ge had. Maar na een brand is de materiële schade altijd wel te vervangen: mensenlevens zijn echter onvervangbaar. Mede in dat licht moet u ook het dragen van persluchtmaskers zien. Hierdoor kunnen in de toe komst mensenlevens op het brandende schip worden gered. Lof voor de opzet van deze cur sus, het initiatief daartoe en het regelen ervan, alsmede de en thousiaste begeleiding komt toe aan mijn opvolger als brand weercommandant bij WF, de heer J. P. Valk". Dank De geslaagden zelf waren bij zonder ingenomen met de gang van zaken en de opzet van de

Wilton Fijenoord Nieuws | 1979 | | pagina 12