Zelfwerkzaamheid en teamgeest kweken tijdêns vormingskampen van de Bedrijfsschool Personalia Dankbetuigingen 12 ras In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd is op onderstaande data eervol ontslag verleend aan: J. F. Schweig techn. inkoper 1-10-1979 J. Vroegh magazijnbediende 31-10-1979 "De vormingskampen zijn geba seerd op het aankweken van zelfwerkzaamheid bij ónze jon gens. En daarnaast natuurlijk ook op het teamverband. Aan die dingen hebben zij wat in hun leven en als integraal onderdeel daarvan in hun toekomstige werk. De kampen zijn onderdeel van het leerplan". L. C. M. Schoon budget-administrateur 31-10-1979 J. H. van Kuijk bankwerker 31-10-1979 Eervol ontslag in verband met vervroegd uittreden is per 31 ok tober 1979 verleend aan: L. Huksloot dokmeester I. J. Hoogwerf projektbaas J. de Vries scheepsmetaalbewerker C. Meier pneumatisch metaalbewerker H. Zwarts scheepsmetaalbewerker F. ver A. afdelingsbaas (per 30 september 1979: rectificatie) De heer H. P. van Maanen, sportleraar ("ik haalde in 1948 het ClOS-diploma in Overveen") treedt op als exponent, verte genwoordiger van de Bedrijfs- school om informatie over dit onderdeel van het totale school gebeuren te spuien. De informatiesluizen gaan bij hem wijd open. Met hart en ziel H. P. van Maanen zet hij de kampen in het zoek licht. Maar de schijnwerpers wil hij uitdrukkelijk niet op zijn per soon zien gericht. "Het gaat om het hele gebeuren. En wat de leiding aangaat: die kan alleen maar in goed team-verband ge geven worden. Elk jaar gaan mijn collega's en ik een paar weken in de zomer in de bossen rond Hilvarenbeek doorbren gen. Dat betekent natuurlijk een hap uit onze vrije tijd. Maar dat is niet erg. Wij doen het graag. Natuurlijk is er een schema of rooster, zodat alle leraren bij toebeurt naar het kamp gaan. Dit jaar vingen mijn collega's de zaak helemaal fijn op. Ik was door mijn rug gegaan en voor een aardig poosje uitgescha keld. De kampen draaiden ui teraard gewoon door Geschiedenis Alvorens een beeld van het da gelijkse kampleven op te roe pen een brokje geschiedenis. Gaarne wil ik u hartelijk danken voor de belangstelling en mede leven tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn man. Mevr. L.C. v. Raamsdonk- Duvalois Langs deze weg wil ik, mede na mens mijn dochter en schoon zoon, allen danken voor het me deleven na het plotselinge over lijden van mijn man. Het was voor mij een hele steun zo velen te ontmoeten en bloemen te ontvangen. Mevr. G. Visser-Verschoor Feiten over het ontstaan en het hoe en waarom hebben een ver helderend effect. Men kan zich beter een beeld vormen over za ken, die zich vaak min of meer in de schaduw afspelen, maar die in het totale bestel een zeer positieve waarde - vaak onmeet baar weliswaar - kunnen heb ben. "Wij zijn in 1960 begonnen met de kampen. In Amerongen mochten wij gebruik maken van de faciliteiten van de Havenvak school, nu Haven- en Vervoer- school geheten. Op die school had ik contacten, want na het CIOS heb ik daar gewerkt voor dat ik bij WF kwam. De direc teur daar was iets in de padvin derij en stimuleerde dit soort werk op die school zeer. Hoewel wij uiterst dankbaar waren voor de collegiale medewerking, wil den de heren Wilton en Valk geen "leentjebuur" blijven spe len en meer een onafhankelijke weg inslaan". Er moest een "ei gen" terrein gevonden worden. Eén van de eisen was, dat de bereikbaarheid met fiets of bromfiets redelijk moest zijn: ongeveer 100 km vanaf Schie dam gelegen dus. De toenmali ge - helaas te vroeg overleden - burgemeester van het Brabant se Hilvarenbeek vond het een geweldig idee. De heer Van Maanen daarover: "Esbeek behoort tot betrokken gemeente. Daar kregen wij een fijne plek. Dat was in 1962- Weer enkele jaren later moesten wij verkassen naar de gemeentelijke bossen van Hil varenbeek zelf. Het andere ter rein was nodig voor een bestemmingsplan of zo. De nieuwe burgemeester is even enthousiast als de vorige. Dat is Een aantal sheltertjes tussen de bomen

Wilton Fijenoord Nieuws | 1979 | | pagina 14