8 dienstjaren achter zijn naam staan. "U begon als portiersjon gen bij Fijenoord. Later ging u als leerling naar de modelmake rij. Na daartoe 4 jaar lang een opleiding te hebben gevolgd, kwam u in het bezit van een vak diploma en in 1948 werd u zelf leermeester bij de modelma kers. Van u is bekend dat u goed met jongeren kunt op schieten. Daarom wordt u ook zo gewaardeerd. In uw vrije tijd heeft u als voetbaltrainer een aantal clubs naar het kampi oenschap gebracht". Een houten scheepmaker was 40 jaar bij WF in dienst. Hij had veel werk gedaan aan houten dekken. "U bent bij elke na oorlogse tewaterlating betrok ken geweest. U brengt altijd een dosis gezonde humor mee. Dat is plezierig voor uw omgeving". Een projectbaas was begonnen als leerling ijzerwerker. Via zelfstandig ijzerwerker, voor man en onderbaas had hij zich opgewerkt tot zijn huidige func tie. "Een loopbaan om respect voor te hebben", zo vond de heer Bos. "U heeft onder andere meegewerkt aan grote karweien zoals de Stena-schepen en de Spar. Nu bent u werkzaam bij de S-fregatten. Hartelijk dank voor al die jaren. Ik hoop dat u hier nog lang met hetzelfde ple zier mag doorwerken". Voorbeeld "U staat te boek als een uitste kend vakman", sprak de heer Bos tot een bankwerker. "Vroe ger werkte u in de Nieuwbouw aan onder andere de OK- schepen. Doordat de Nieuw bouw bankwerkers uitleende aan de Reparatie, bent u daar Bloemen van Wilma op een gegeven moment blijven hangen. Naast uw vakman schap is van u bekend dat u met iedereen op een prettige wijze omgaat. Kortom, een voorbeeld voor de jongere WF-generatie". Een ijzerwerker was al geruime tijd ziek thuis. "Dat is een heel gemis, vooral voor uw collega's in de Scheepsbouwloods. Ho pelijk zal het in de toekomst wat beter mogen gaan met uw ge zondheid". Een leraar Bedrijfsschool met 25 dienstjaren had een interes sante loopbaan achter zich. "U begon als leerling bankwerker op de Bedrijfsschool. Ook bent Uitreiking van 'n geschenk onder couvert u nog even naar Caltex gegaan, maar later toch weer terug bij WF als leraar Bedrijfsschool. Dat was een gouden greep. U heeft zich altijd op flexibele wij ze loyaal voor de school inge zet. Erg plezierig voor de leerlin gen en de leiding". Een projectbaas had het groot ste deel van zijn loopbaan bij IHC Gusto doorgebracht. "Daar heeft u aan heel wat grote kar weien gewerkt zoals bijvoor beeld de Van Brienenoordbrug. Nu werkt u dan bij WF aan de korvetten in de Nieuwbouw Montage, waar u zich heeft ont popt als een bijzonder kundig medewerker". Vlijtig Een magazijnbediende was vroeger pijpfitter geweest. "In 1962 bent u om gezondheidsre denen naar de Magazijndienst gegaan. Ondanks die lichame lijke tegenslag bent u een vlijtig mens met een opgeruimd ka rakter, die altijd klaar staat om een ander te helpen". Een projectbaas was begonnen als bankwerker Reparatie en had zich door zijn vakmanschap weten op te werken. "U doet uw werk altijd in de nachtdienst, waarbij u vaak op grote karwei en wordt ingezet". Veel bewon dering had de heer Bos voor zijn sportprestaties. "U beschikt over een groot doorzettingsver mogen. Ik heb gelezen dat u drie marathons per jaar loopt, geweldig". Een scheepsbe- schieter had zowel voor de Nieuwbouw als de Reparatie veel werk verzet. "Nu werkt u op de marineschepen. U doet dat met veel vakkennis. Ook u bent in uw vrije tijd in de sport actief en wel als leider van een jeugd- team". "U bent heel goed in het opspo ren van storingen". De heer Bos knikte een projectbaas goed keurend toe. "U begon als elec- tromonteur en bracht-het via voorman tot projectbaas. Ik hoop dat u uw werk nog vele ja ren met plezier mag doen". Een bankwerker sloot de rij van de 25-jarige jubilarissen. Hij stond bekend als een plezierige mede werker. "U startte als revolver draaier en heeft nog een tijdje bij de RDM gewerkt. Uw werk doet u heel nauwgezet, met gro te inzet en verantwoordelijk heidsgevoel. Daar hebben wij veel waardering voor".

Wilton Fijenoord Nieuws | 1980 | | pagina 10